Moja podróż sentymentalna

Wydawnictwo: W drodze
83-7033-076-2
literatura piękna
BethLuisNion

"Pisarz, cokolwiek pisze, zawsze pisze o sobie" - mawiał autor Jezusa z Nazarethu. Opowiadania, zawarte w tym tomie, są tego doskonałym potwierdzeniem. Czegokolwiek dotyczą - wydarzeń dawnych czy współczesnych, opowiadają o patriarchach Izraela czy dwudziestowiecznych pisarzach - odsłaniają również fragment barwnego życia autora. Czytelnik zostaje zaproszony w podróż, podczas której oczami miłośnika literatury ogląda krajobrazy malowane wielowiekową tradycją hebrajską i żywym doświadczeniem Chrystusa.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

husa | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

„Moja podróż sentymentalna” to w głównej mierze wspomnienia jednego z najbardziej liczących się publicystów Romana Brandstaettera dotyczące zarówno znanych jak i zapomnianych literatów polskich takich jak Julian Tuwim, Kornel Makuszyński, Andrzej Rybicki czy Marian Sewi Seelinger. Pozycja ta zawiera również przejmujące wyznanie „Żyda z Wesela”, któremu Wyspiański zniszczył rodzinę.
Wiele ciekawych anegdot opisuje autor, które - jak pisze -„usiłuję przekazać, chociaż nie wiem komu i po co”.