Bitwa każdego mężczyzny

Wydawnictwo: Dobry Skarbiec.pl
poradniki

Zwycięstwo z pokusami seksualnymi &ndash, krok po kroku. Za pośrednictwem internetu i telewizji, czasopism i filmów mężczyźni są nieustannie bombardowani obrazami o treści zmysłowej. Nie sposób uniknąć takich pokus... lecz, na szczęście, można się im oprzeć. Obalając koncepcję, jakoby mężczyźni nie byli w stanie zapanować nad swoimi myślami i oczami, autorzy Bitwy każdego mężczyzny przytaczają historie dziesiątek mężczyzn, którzy wyrwali się z sideł niemoralności seksualnej. Przedstawiają też praktyczny, szczegółowy plan osiągnięcia czystości seksualnej &ndash, doskonały zarówno dla tych, którzy upadli w przeszłości, jak i tych, którzy chcą być mocni dzisiaj, a także tych wszystkich, którzy chcą pokonać pokusy w przyszłości.

Anka | 2016-02-10

Niby tylko dla panów, niby autorzy wspominają o tym, żeby kobiety raczej nie sięgały po tę pozycję, ale... No właśnie. Zakazany owoc smakuje najlepiej ;)
Przeczytałam po tym, jak przeczytał ją mój mąż. Jemu bardzo się spodobała, nie raz opowiadał o tym, co sobie uzmysłowił w trakcie lektury, więc i ja po nią sięgnęłam.
Na początku przeżyłam szok. Bo jak to tak można działać zupełnie inaczej niż ja?
Ale po pierwszym wrażeniu przyszły inne rzeczy - zaczęłam rozumieć pewne zachowania mężczyzn. Choć może "rozumieć" to złe słowo. Raczej zaakceptowałam to, że oni nie działają w kwestii seksualności tak, jak kobiety.
Uzmysłowienie sobie pewnych rzeczy pozwoliło mi zrozumieć mojego męża. Jeszcze bardziej. Pewne rzeczy, które dzięki tej książce przerobiliśmy, na pewno nas do siebie zbliżyły. I pomogły zbudować jeszcze większą intymność w małżeństwie.
Nie znoszę poradników. Szczególnie chrześcijańskich. Ale ten jest wyjątkiem, po który warto sięgnąć, jeśli chcemy budować coś naprawdę...

jacenty | 2011-04-27
Przeczytana: kwiecień 2011

Autorzy podjęli się wielkiego wyzwania, napisania książki o seksualności mężczyzn. Zdali egzamin na szóstkę. Bardzo prostym językiem, bez zbędnego psychologizowania w oparciu o biblijne postaci pokazują jak radzić sobie z męskim popędem seksualnym. Opierają się na własnym doświadczeniu i swoich przeżyciach oraz mężczyzn z którym pomagali. Pozycja godna polecenia każdemu mężczyźnie bez względu na wiek i stan cywilny!
Choć autorzy są protestantami, to jest to bez wątpienia najlepsza książka na temat czystości i seksualności jaką czytałem.

nothic | 2015-02-09
Tobiasz | 2012-05-31