poradniki

Książka adresowana jest zarówno do młodych, początkujących rysowników,jak również do doświadczonych artystów, którzy będą mogli zweryfikowaćswoje dotychczasowe umiejętności i osiągnąć lepsze rezultaty niżdotychczas. Książka składa się z siedmiu rozdziałów omawiającychmateriały i techniki wykorzystywane w rysunkach czarno-białych,rysowanie ludzi i zwierząt ołówkiem, materiały i techniki w pracykredkami, rysowanie ludzi i zwierząt w kolorze, rysowanie kwiatów iroślin w kolorze.

świetna książka,która pokazuje jak rysować ludzi,rośliny i zwierzęta z zachowaniem odpowiednich proporcji.

_Magnolia_ | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Książka uczy od podstaw rysowania do bardziej zaawansowanego poziomu, żeby rysunek wyglądał jak najbardziej realistycznie za pomocą ołówka jak i kredek i papieru różnego rodzaju. Mało jest teorii, ale przy tym jest mnóstwo wskazówek, które krok po kroku uczą, jak rysować, ale zawsze mówi się o tym, by dużo ćwiczyć i dobrze się przy tym bawić, ponieważ nikt nagle nie staje się „mistrzem” po przeczytaniu tej książki i po rysowaniu kilku obrazków, wiadomo ale mówię, bo są tacy, którzy nie wiedzą. Na początku Autorka daje wskazówki i jest jakby na dystans z czytelnikiem, potem zaczyna bardzej się przybliżać, w pewnym momencie czułam się jakbym była w pokoju przepełnionym obrazami, kredkami itp. z kubkiem herbaty pod ręką słuchając co ma do powiedzenia. Jakbyśmy dzieliły wspólną pasję i spotkały się by ją rozwijać. Właśnie początek był taki z dystansem, jakby dopiero osoba czytająca miała poznać czym jest rysowanie, że nie wie czy stanie się pasją czy po prostu zamknie książkę i poszuka...

| 2014-07-15

Cóż mogę napisać? Lepiej nie mogłam trafić!

Jestem początkująca jeśli chodzi o przygodę z rysunkiem, więc potrzebowałam książki, która poprowadziłaby mnie przez świat sztuki.

W każdym rozdziale jest przedstawiona krok po kroku budowa i sposób realistycznego rysunku danej części ciała na przykład oka bądź ucha. Na początku nie mogłam się oderwać od samego przeglądania książki a co dopiero od rysowania ;)

Od człowieka do zwierzęcia. Napisana lekko, ze zrozumieniem, wytłumaczony każdy szczegół włączając w to instrukcję na początku książki i opis podstawowych przyrządów do rysunku.

Książka naprawdę godna polecenia! Na pewno wrócę do niej nie raz.

Dominika | 2013-12-27

Książka wiele mnie nauczyła. Autorka wspaniale opisała jak rysować krok po kroku :)

Najlepsza książka o rysowaniu, jaką kiedykolwiek dostałam. Dla nastolatki pasjonującej się tym to był idealny prezent. Nauczyłam się wielu rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Autorka bardzo obrazowo i logicznie wyjaśnia, jak osiągnąć lepszy efekt, zwraca uwagę na, zdawałoby się, nieistotne szczegóły - które jednak bardzo wpływają na jakość pracy. To podręcznik, do którego się wraca wielokrotnie. Jeśli ktoś zapytałby mnie, czy polecam, odparłabym: No jasne, że tak!

Ewelina7991 | 2015-04-21

Świetna książka. Widać, że jest dopracowana. Wprawdzie, nie rozwiałam wszystkich swoich wątpliwości, ale przecież nie możliwym jest zawarcie wszystkiego w jednej książce. Jest kilka rzeczy, które mogłyby być bardziej rozwinięte, ale ogólnie jestem z niej zadowolona.

Peyton | 2015-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam! :)
VenusInFurs | 2015-10-13
laurelashes | 2015-08-12