Jak malować. Akwarela olej pastel akryl

Wydawnictwo: Arkady
hobby

W książce tej profesjonalni artyści z wieloletnią praktyką proponują ponad 400 pomysłowych rozwiązań wszelkich problemów malarskich. Udzielają bezcennych porad warsztatowych na tematy tak rozmaite, jak przyspieszenie czasu schnięcia farby, zapanowanie nad kaprysami różnych mediów, stworzenie przekonujących karnacji skóry czy oddanie delikatnej barwy kwiatów. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

AuroraBorealis | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Książka podzielona na 4 części: akwarela, pastele, farba akrylowa i farba olejna. W poszczególnych rozdziałach znajdziemy m.in. opisy metod korzystania z poszczególnych materiałów podczas malowania, narzędzia, którymi się najlepiej posługiwać by osiągnąć dany efekt.

Autorka podpowiada nam z jakich korzystać pędzli, farb czy płócien by móc stworzyć inny obraz lub po prostu zaoszczędzić. Ogólnie są to wskazówki dla początkujących i podpowiedzi profesjonalistów np. jak zamaskować swoje błędy podczas malowania, zrobić refleksy, utrwalać kolory, mieszać farby itp.

Naszą uwagę jako czytelnika z pewnością przyciągną kolorowe zdjęcia wykonane na dobrej jakości papierze oraz twarda okładka, a sama pozycja jest zrobiona w formie kołonotatnika. Niestety wiele pojęć powtarza się w poszczególnych rozdziałach i to powoduje, że książka może znudzić.

Jako amator podczas malowania posługuję się głównie akwarelą oraz pastelami i często używam gąbki (przy akwarelach) dla stworzenia efektu liści...

kodoga | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Zaczęło się od kolorowanek antystresowych, które przypomniały mi jak bardzo lubiłam kiedyś sięgać po kredki i jakie to wyciszające zajęcie. Tak się rozochociłam, że postanowiłam spróbować czegoś więcej i w ten sposób dotarłam do tej książki. Uważam, że jest to bardzo przydatne kompendium wiedzy, odpowiadające na tytułowe pytanie jak malować. Autorzy książki zawarli w niej różnorakie porady, poczynając od tego w co należy zaopatrzyć się zaczynając malować w wybranej technice a kończąc na podsuwaniu różnych trików jakie można zastosować dla uzyskania pożądanego efektu. Interesujące i przydatne.

Juliette | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: październik 2012

Świetny poradnik dla amatorów malarstwa, ale także osób, które chcą siegnąć po parę przydatnych trików i rad. Zawiera ona cztery działy, o czterech różnych technikach malarskich. Dzięki niej nauczyłam się ładnie malować w dwóch dziedzinach plastyki. Serdecznie polecam ją kreatywnym duszą!

vicodinowa | 2012-05-22

Bardzo dobra książka, zawiera wiele użytecznych wskazówek. Polecam.

| 2012-08-11
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Świetnie wytłumaczone :3

diuresin | 2012-02-07

Posiadam, przeglądnęłam kilka razy, ale w niczym mi ten poradnik nie pomógł.

Michalina Mądrowska | 2016-10-15
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam