Shoujo-Manga dla początkujących

Shoujo-Manga für Einsteiger
978-83-7404-778-4
hobby
Yume

"Twoja własna manga, pełna aniołów i demonów, skrzydlatych czarodziejek, szlachetnych elfów, syren i dziewcząt-kotów? To jak najbardziej realne! Dopracowane w każdym szczególe postacie japońskich komiksów fascynują, zachwycają wyrazistą mimiką i bogactwem ruchów. Ten oszałamiający efekt można osiągnąć za pomocą naprawdę prostych trików! A Rysowanie mangi dla początkujących jest prawdziwą skarbnicą takich sztuczek. Zacząć należy od twarzy i oczu zdradzających nastrój i charakter postaci. Kilka kolejnych pociągnięć ołówkiem pozwoli stworzyć fryzurę - zadziorny koński ogon lub romantyczne loki - oraz sylwetkę i strój bohatera. Wolisz go ubrać w długą ciemną szatę czy klasyczny szkolny mundurek? Gdy rysunki są już gotowe, przed Tobą kolejne wyzwanie - wprawienie postaci w ruch i połączenie ich w pary. Poradnik pokaże Ci, jak rysować pocałunek i najrozmaitsze pozy. Dostarczy wielu godzin znakomitej zabawy - zarówno zapalonym czytelnikom mangi, jak i amatorom twórczych eksperymentów."

źródło opisu: http://merlin.pl/Manga-dla-poczatkujacych_Sarah-Ma...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Manga-dla-poczatkujacych_Sarah-Ma...»

Lucyna | 2016-08-04
Na półkach: Nauka, Przeczytane, 1.1 Posiadam

Jako poradnik dla początkujących rysowników książka bardzo ciekawa. Krok po kroku pokazuje nam jak malować całe postacie, czy poszczególne elementy ludzkiego ciała, które posegregowane są na osobne rozdziały. Dla fanów mangi poradnik godny polecenia. Tak jak w każdym poradniku, są również informacje o przyborach które przydadzą nam się podczas przygody z rysowaniem.

Van | 2015-03-02

Zakochałam się w niej moze dlatego, że była to moja ierwsza książka do rysunku a może dlatego, ze wprowadza w kolorowy świat shojo należący do wielkookich dziewcząt i ich chłopców. Rysunki w niej po dziś dzień wydają mi się harmonijne i pełne uroku chociaż jestem w stanie dostrzec w nich błędy, na szczęście nieliczne. Pod względem wizualnym (a o to w rysunku przecież chodzi) ta książka pozostaje dla mnie numerem jeden.

wilka | 2015-10-24
Przeczytana: 12 października 2012

Książka posiada pięknie ilustracje. Stopniowo uczy rysowania bohaterów Shoujo.

Sofia | 2012-07-17

Całkie przyjemna pozycja do nauki. Ilustracje są ładnie wykonane, kilka porad jest bardzo przydatnych. Niestety, książka jest dosyc krótka, a wiele tematów, jak np. postaci fantastyczne, zostało potraktowanych po macoszemu.

Aiwlys | 2013-01-22
Przeczytana: czerwiec 2009

Bardzo pomocna dla osób początkujących. Wiele barwnych ilustracji, dużo pomocnych wskazówek i przede wszystkim uroczy styl rysowania autorki.

Krystal | 2011-07-19
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane

Nie potrafię rysować, ale ta książka świetnie opisuje i pokazuje, jak narysować własne postacie jak z mangi. Idealna dla początkujących.

Number-9 | 2012-04-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Niewiele się nauczyłam z tej książki, nie podoba mi się tłumaczenie. Podoba mi się kreska autorki, jest dość ładna.

eMiX | 2014-12-12

Dzięki tej książce zaczęłam raczkować w rysowaniu w stylu "okołomangowym". Z perspektywy czasu, kiedy już dużo umiemy, książka wydaje się dosyć... Prosta, niektóre postaci nie wyglądają w żaden sposób imponująco. Ale jak na początek - przynajmniej moim zdaniem - jest idealna. Daje odwagi do rysowania już nie głupich oczu, a całych postaci, pozwala obrać jakiś kierunek.
W skrócie - polecam kompletnie początkującym, acz nie uważam książek przy rysowaniu w tym stylu za niezbędne. Całkiem odradzam komuś, kto już trochę rysuje.

Nicole♥ | 2014-03-12

Bardzo przydatna dla początkujących i zaawansowanych rysowników... Książka pokazuje jak narysować ciało (chłopiec, dziewczyna), ręce, włosy, nos, usta... i postacie FANTASTY^^ Sposób rysowania aurorki jest bardzo przyjemny dla oka... Jak dla mnie przydałoby się więcej na temat skrzydeł aniołów, diabłów i wróżek, np. różne ich kąty widzenia jak opisane jest na niektórych blogach. Ogólnie SUPER książka- szczerze polecam :-)

klaudia | 2012-04-19
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione

jest super moja koleżanka jąma