Ostatni z rodu - rozmowy z Tomaszem Zanem

Anna

Anna | 2013-01-01
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Naprawdę długo zbierałam się, aby zacząć tę książkę. (nie)stety wpisałam ją do listy obowiązkowych lektur i nolens volens przeczytać musiałam. Spodziewałam się tylko i wyłącznie biliarda rozgałęzień rodowodu - nic bardziej mylnego. Odnalazłam sielski obraz wojny oczami kilkulatka, barwne opowieści z okresu dwudziestolecia międzywojennego, mobilizację roku 1939 oraz późniejszą konspirację. A wszystko z patriotycznych pobudek ostatniego potomka Tomasza Zana-Promienistego...
Przez tę lekturę zaczynam nabierać ogromnego szacunku do moich przodków, których wcześniej zaliczałam tylko i wyłącznie do tych, którzy BYLI, a nie do grupy osób BUDUJĄCYCH kształt ówczesnej Polski.

Monika | 2017-03-08
żabot | 2013-06-05