Battle Royale 3

Cykl: Battle Royale (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
Battle Royale
komiksy

Czterdziestu dwóch uczniów klasy 3B licem Shiroiwa zostało wytypowanych do "programu". Teraz zmuszeni są mordować się nawzajem w okrutnej grze w której zwycięzca może być tylko jeden. Pierwsze dwanaście godzin rozgrywki przynosi piętnaście trupów i nie zanosi się aby tempo zmalało. Eksperyment trwa.

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.pl

Wahałam się troszkę z oceną, ale ostatecznie postanowiłam zasugerować się moim pierwszym spontanicznym odczuciem. Coraz bardziej zbliżam się do bohaterów i zaczęłam zauważać, że ich los i poczynania nie są mi obojętne, że czytając, naprawdę się nimi przejmuję i interesuję.

W tej części wreszcie pojawiły się postacie, na które czekałam – Shinji i Hiroki, absolutnie się nie zawiodłam co do nich. Dodatkowo poznajemy prawdę o Kawadzie, ale jego zamiary wciąż są dla mnie zagadką, mam swoje przypuszczenia, ale wolę na razie nie spuszczać ich ze smyczy. Dostajemy też więcej Mitsuko. Były jak dla mnie lekkie przegięcia w jej historii sprzed Programu, przez co pojawiły się moje wahania w ocenie, ale postanowiłam odpuścić ten temat, taka jest ta postać, tak została scharakteryzowana, póki co chyba nie ma szans na jakąś jej drugą twarz.

Pojawia się też znów Kamon i jeden nowy fakt, który uczynił chęci przechytrzenia Programu przez zawodników, ich ucieczkę, czy też zemstę jeszcze...

fałszywy | 2015-02-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Kolejny tom serwuje poważny twist z tożsamością jednej z głównych postaci. Kolejni uczniowie padają jak muchy, a rysunki przyprawiają o mdłości. Na dokładkę ostra erotyka, do której śmiało można przypiąć etykietkę pornografii. Japończycy to dziwny naród. Ale ja to kupuję!