Kod Boga. Boski pierwiastek w każdym z nas.

Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
The God code. The secret of our past, the promise of our future
Bóg, filozofia, genetyka,
popularnonaukowa
Czołczomiaka

W jednej z pierwszych scen „Kodu Leonarda da Vinci” główny bohater – Robert Langdon – wyjaśnia znaczenie liczby Fi i objaśnia, dlaczego jest ona nazywana „boską liczbą”. Gregg Braden poszedł o krok dalej i przekazuje nam nie liczbę, lecz cały boski alfabet oraz przesłanie stanowiące niezbity dowód na istnienie cząstki Stwórcy w każdej komórce ludzkiego ciała. Oto Kod Boga zapisany już przed wiekami, lecz dopiero od dziś w pełni dla nas widoczny dzięki postępowi genetyki.

Dzięki tej książce dowiesz się, co łączy współczesną chemię, biblijny hebrajski alfabet, starożytne żywioły i pierwiastki. Twoim oczom ukaże się unikalna zasada jedności łącząca każdy żywy organizm na ziemi! Odkryjesz imię Boga zapisane w DNA każdego człowieka – niezależnie od jego wyznania, poglądów czy kultury. Dowiesz się także, co taki zapis oznacza dla przyszłości gatunku ludzkiego.

Podczas gdy prawie jedna trzecia narodów na całym świecie uwikłana jest w konflikty zbrojne, książka ta dostarcza niezbity dowód na istnienie uniwersalnej więzi łączącej ludzkość. To na tej więzi możemy wybudować pozbawioną wojen przyszłość poprzez wykorzystanie rdzennej metody rozwiązywania konfliktów opartej na wizji wspólnego, harmonijnego jutra.

źródło opisu: Studio Astropsychologii, 2012

źródło okładki: http://www.talizman.pl/

Marcin | 2016-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2016

To kolejna książka Bradena po Boskiej Matrycy i Efekcie Izajasza, którą przeczytałem. Cieszy fakt, że nawet nauka wierzy w istnienie Boga. Książka pokazuje, że człowiek ma wszczepione w sobie pragnienie poszukiwania wyższej siły - Boga. To samo wynika z Biblii - przyszliśmy na świat z potrzebami duchowymi. Zaskakuje mnie fakt, że zarówno nauka jak i zwolennicy ezoteryki postrzegają Boga bardziej jako cząstkę nas samych, niż jako konkretną osobę - duchową osobę. Bo przecież jak wynika z Pisma, Bóg ma osobowość i przejawia konkretne cechy. Pierwsze strony książki są podobne do Efektu Izajasza, jakby autor użył metody kopiuj-wklei. Tak samo jest podana lista rzekomo usuniętych ksiąg biblijnych, i ten sam błąd, w liście ksiąg usuniętych autor wymienia trzy listy, które cały czas były i są częścią Biblii. Bardzo podobał mi się 8 rozdział książki i porównania ludzkości do rodziny, bo rzeczywiście źródło naszego pochodzenia jest takie samo. Z tych trzech książek, Kod Boga jest moim...

Cornelie | 2012-01-09

Zacznę może od tego, że z początku bardzo sceptycznie podchodziłam do tej książki. O Bożym pierwiastku słyszał chyba każdy z nas, choćby krótką wzmiankę. No tak, i większość z nas w nią nie wierzy. Tak samo jak w to, że człowiek o grupie krwi O RH- jest niby potomkiem Chrystusa. Zresztą wiele jest takich spraw, które nie do końca nas przekonują, ale sprawiają, że zaczynamy nad czymś intensywnie rozmyślać.

Gregg Braden stworzył książkę, która właśnie to ma na celu. Mamy się zacząć zastanawiać. Dociekać. I uważam, że to mu wyszło idealnie. Lektura szybką mną zawładnęła i w pewnym momencie nie mogłam się od niej oderwać.

Autor ma na celu ukazanie swoich dwunastoletnich badań, które potwierdziły jego przypuszczenia o tym, że każdego człowieka na ziemi łączy pewna niezaprzeczalna więź. Coś, co może sprawić, że wszelkie konflikty zbrojne na świecie mogą zostać rozwiązane. Ludzkość może istnieć w pokoju dzięki metodzie polegającej na rozwiązywaniu konfliktów wedle wizji wspólnego,...

Cassiel | 2011-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2011

,,Bóg stał się jakimi my jesteśmy, abyśmy mogli stać się jakim on jest.''

Macie tak czasami, że patrzycie na tytuł książki i jeśli Wam się nie spodoba, przechodzicie obok niej obojętnie? Ja miałam właśnie tak, kiedy zobaczyłam ten tytuł: ,,Kod Boga''. Byłam przekonana, że autor będzie chciał mi wmówić, że mam modlić się ileś tam razy i robić inne tego typu rzeczy. Jak się okazało byłam w błędzie..

Gregg Braden to autor bestsellerów New York Timesa, uczestnik licznych międzynarodowych konferencji oraz gość programów telewizyjnych i radiowych. W swoich książkach ośmiela się przekroczyć tradycyjne granice nauki i religii, wskazując rozwiązania najistotniejszych problemów naszych czasów.

Więc o czym jest ta książka? Autor przedstawia nam wynik dwunastoletnich badań, w których odkrył zasadę jedności wszystkich ludzi. To znaczy, że ,,odnalazł boską więź łączącą kod genetyczny wszystkich form życia na ziemi''. Zaczynamy czytać tę pozycję od tego jak powstaliśmy, poznajemy historię...

megakruker | 2018-04-15
Przeczytana: 24 lutego 2018

Totalne bzdury. Poszukiwalem Boga w tego typu ksiazkach zeby tylko dojsc do wniosku ze ci ludzie sami wiele nie rozumieją. Nature Boską mozna zrozumiec tylko dzieki otwarciu swojej duszy na postrzeganie swiata wg Słowa Boga. Tam wszystko jest proste ( pamietajmy - szczegół tkwi w prostocie) , to ludzkość wszystko utrudnia komplikając całe stworzenie. Wole sie modlić bez zbednych ceregieli i tylko dzieki temu jestem blizej Stwórcy. Autor nie jest zbyt bystry jesli chodzi o tresc - mysle ze chce byc postrzegany jako przewodnik na drodze do Nieba ale jedyna droga istnieje w nas samych , nikt za nas nie zbawi naszych dusz. Albo chodzi mu tylko o piniondz - nie wiem.

MAREK | 2019-02-16
Przeczytana: 09 maja 2017

Czytajac te pozycje mialem wrazenie ze autor nie do konca jest obiektywny. Uczepil sie symboli JHWH i probowal udowodnic swoja teorie. Jak dla mnie za bardzo tendencyjna pozycja. Wole jednak czysto naukowe podejscie do wyjasnienia tajemnycy zycia na Ziemi, chocby takich autorow jak Michio Kaku czy Dawkins. Raczej nie siegne juz po publikacje tego autora.

gral | 2015-03-26
Przeczytana: 2014 rok

Dla mnie książka fenomenalna, otwiera nowe horyzonty, uświadamia rzeczy niezwykłe.
Dobrze napisana, niesie ważne przesłanie, że w każdym z nas istnieje boski pierwiastek. Opierając swoje badania na tekstach Kabały a dokładnie Sefer Jeciry, autor konkluduje, że w naszym DNA zostało zapisane imię Boga.
" Po raz pierwszy w zapisanej historii przetrwanie całego gatunku ludzkiego zależy od wyborów jednego pokolenia." To cytat z książki. Chodzi o wybór drogi, która pozwoli przetrwać naszemu gatunkowi. Taką drogę możemy wybrać tylko wtedy, gdy zrozumiemy,że jesteśmy jedną wielką rodziną a kolor skóry, wyznanie, status społeczny nie mają
żadnego znaczenia:)

Cezary | 2018-12-05