Sandman. Zabawa w ciebie

Wydawnictwo: Egmont Polska
A Game of You
komiksy
Darth_Morrigan

Piąty tom serii uznanej za jedną z najważniejszych w historii światowego komiksu, która opowiada o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2004 roku albumy: Zabawa w ciebie, części 1 i 2. Piękność z Nowego Jorku o imieniu Barbie okazuje się być zaginioną księżniczką jednej z sennych krain. Jej podwładni proszą ją o pomoc w walce z tajemniczym wrogiem...

Piękność z Nowego Jorku o imieniu Barbie okazuje się być zaginioną księżniczką jednej z sennych krain. Jej podwładni proszą ją o pomoc w walce z tajemniczym wrogiem Kukułką. Barbie rusza w pełną niebezpieczeńst podróż do Krainy snu. A w realnym świecie pomaga jej grupa niezwykłych przyjaciół: drag queen, para punkowych lesbijek oraz kilkusetletnia wiedźma.
Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć rządzi ludzkimi snami i pragnieniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasem nawet je zastępują.
Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcz zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybi Zebrał wiele nagród, m.in. Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy A nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

Arthaniel | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Gaiman bierze na warsztat najbardziej ograny motyw w historii literatury fantastycznej i zmienia go w coś szalenie oryginalnego. I tym oto sposobem otrzymujemy kolejny scenariopisarski majstersztyk. Gaiman, mistrzu, ucz mnie, jak żyć.

FomaLermont | 2016-08-26

Śnienie to kraina, która nie podlega żadnym schematom. Część z niej jest wykreowana przez jej władcę, część jest produktem śniących. A część zapewne ma niewiadomą genezę. Z czasem niektóre przestają istnieć, zaś inne istnieją, lecz zostają zapomniane, nawet przez samego Władcę Snów.

W pewnej kamienicy w Nowym Jorku mieszkają dość oryginalni lokatorzy. Barbie, znana już z „Domu Lalki” współlokatorka Rose. Para Foxglove i Hanzel. Transwestyta imieniem Wanda, oraz podejrzanie introwertyczny i nie wadzący nikomu George. Niby nic niezwykłego. Ot standardowi ludzie, co prawda nieco może odbiegający od schematów, ale w palecie postaci autorstwa Gaimana wydają się one być wręcz standardowe. Najmniej wyróżniająca się z nich jest Barbie. Lecz to z jej przyczyny dzieje się najwięcej. Kukułka przenika bowiem poza jej krainę.

Dziewczyna...

Riahnon | 2016-12-10

Rewelacyjna powieść graficzna. To nie jest komiks dla dzieci, kolorowy i naiwny, to pełnoprawna głęboka powieść, z mnóstwem obrazków!

Bohaterowie, fabuła, nawiązania kulturowe - przemówiły do mnie. Surrealizm powieści pogłębia rysunek, różne kreski, style...

Zdecydowanie polecam.

Maksymilian Sypniewski | 2015-10-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

mam tylko jedno, nieduże, zastrzeżenie - za mało Sandmana w Sandmanie...

Andrzej Bogdanowicz | 2017-06-24
vivaadeal | 2017-06-20