Zgłosuj na książki roku 2017
Season of Mists
komiksy
Darth_Morrigan

Czwarty tom bestsellerowej sagi fantastyczno-obyczajowej o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2004 roku albumy: Pora mgieł, części 1 i 2. Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć -...

Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami i pragnieniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasem nawet je zastępują.
Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród, m.in. Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

Ahsan | 2018-01-24
Przeczytana: styczeń 2018

Jak to Sandman: wciągający, ciekawy, czasem korzystający z "wyświechtanych" chwytów i skojarzeń, ale mimo to podobał mi się.

PolishPopkulturę | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

O MATKO SAŁATKO, ALE TO BYŁO DOBRE!!! // Komplet Sandmanów stoi na mojej półeczce od marca br., ale muszę dawkować sobie tę serię, żeby czasem za szybko mi się nie skończyła. Niech ta przygoda trwa jak najdłużej; obcowanie z Sandmanem to niesamowite doświadczenie. // Byłoby dziesięć/dziesięć, gdyby nie nieco już archaiczna kreska. Fabularnie - majstersztyk. // Przed "Porą mgieł" polecam przeczytać "Morderstwa i tajemnice"! Plus warto zaznaczyć, że jest to tom, który wypada poznać przed sięgnięciem po serię "Lucyfer" Carey'a.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

FomaLermont | 2016-04-18

Po „Krainie Snów” Gaiman wrócił fabularnie do głównego wątku. Jeśli czytelnik myślał, że Sandman spokojnie powróci do Śnienia po odzyskaniu i posprzątaniu bałaganu był w błędzie. Pan Snów znów ma wiele na głowie i tym razem wydarzenia związane z tą opowieścią będą miały swoje reperkusje w przyszłości. Gaimanowi znów udało się stworzyć historię która samodzielnie jest bardzo dobra, a w połączeniu z serią staje się majstersztykiem.

Sandman to potężny Nieskończony. Na dobrą sprawę postać jego zdolności nie mają ograniczeń. Co nie znaczy, że nie targają nim proste uczucia. A że to dumny chłopina, gdy jego ukochana odrzuca obmyślony na wszelkie sposoby i wyśniony plan ten wtrąca ją do Piekła na kilka tysięcy lat. Bach ! Byłaś nieposłuszna kobieta więc zamiast do teściowej pójdziesz do Lucyfera. Na dobrą sprawę...

Alianne | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Jedna z lepszych części Sandmana, z którą miałam przyjemność obcować. Przede wszystkim pojawiają się tu moje ulubione postacie, na przykład Lucyfer. Poza tym dotykają problemu, który zawsze uważałam za fascynujący - tego czym jest i w jaki sposób funkcjonuje Piekło.

marti | 2016-07-14
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku
Przeczytana: 14 lipca 2016

Powinnam wystawić dwie oceny - 8 za fabułę i 4 za wyjątkowo brzydkie ilustracje.

Riahnon | 2016-12-10

Rewelacyjna powieść graficzna. To nie jest komiks dla dzieci, kolorowy i naiwny, to pełnoprawna głęboka powieść, z mnóstwem obrazków!

Bohaterowie, fabuła, nawiązania kulturowe - przemówiły do mnie. Surrealizm powieści pogłębia rysunek, różne kreski, style...

Zdecydowanie polecam.

helmutrura | 2018-02-19