Cienie

Tłumaczenie: Barbara Jaroszuk
Cykl: Nevermore (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Nevermore: Enshadowed

Drugi tom książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego. Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast...

Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata...

Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2012

źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl

Canis | 2016-05-06
Przeczytana: 03 maja 2016

"Patrząc w ciemność tę głęboką, stałem ze zdumieniem w oku, sny śniąc jakich nikt z śmiertelnych nie śmiał śnić." Edgar Allan Poe

Piękna kontynuacja "Nevermore: Kruk" utrzymująca bezwzględnie ten sam poziom!

Gdy Varen trafia do krainy snów, Isobel rozpaczliwie próbuje go stamtąd uwolnić. Trafia na trop Reynoldsa, "Czciciela" Edgara Allana Poe'go, który co roku pojawia się na grobie pisarza w Baltimore i składa tam trzy krwawe róże. Zdesperowana dziewczyna, świadoma wcześniejszych kłamstw Czciciela, pragnie zemsty i uwolnienia Varena. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że jawa powoli miesza się ze snem, a jej ukochany zamienia się w zupełnie innego człowieka.

Uwielbiam wracać do tego świata, przepełnionego tajemnicą i magią. Takie właśnie jest "Nevermore: Cienie". Książka ta zawładnęła mną do reszty. W trakcie lektury nie brakuje zwrotów akcji, wszystko dzieje się bardzo dynamicznie. Świetnie wykreowani bohaterowie - Gwen rozbawiała, nie bojąc się niczego, a Isobel przeszła...

Aithusa22 | 2015-04-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

"Wiesz, co moja babcia mawiała o pocałunkach w czoło? – Przycisnął wargi do jej skóry tuż nad brwiami (…) – Mawiała, że to pocałunki zarezerwowane dla zmarłych."

Moje pierwsza rada: Nie czytajcie książek "Nevermore" wieczorem, gdy następnego dnia wstajecie wcześnie. Bo gwarantuję, że noc będzie zarwana, a rano wstaniecie wyglądając jak ostatnie sieroty, obijające się o wszystkie meble w domu i siadające na kocie- czyli dokładnie tak, jak ja dzisiaj.

Zwykle, zgodnie z sumieniem dałabym za taką książkę dziewięć gwiazdek. Jednak nie mogę, muszę dać dziesięć, przez to jak ten świat wsączył się w moje wnętrze, a ja czułam, że jeszcze mi mało. Dla mnie to jest niesamowite przeżycie, czytać taką książkę, gdzie świat snu jest odpowiednikiem świata rzeczywistego. Nigdy nie miałam pewności, jak to w śnie, co może się dalej zdarzyć, w każdej chwili następuje jakiś zwrot akcji. Cały czas się zastanawiałam, czy to co przeżywa główna bohaterka nie jest aby snem. A gdy było, chciałam jak...

enigmatique | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Pierwszy tom serii Nevermore miał bardzo nierówny poziom. Były zarówno bardzo dobre momenty, jak i bardzo słabe. Ta część mnie totalnie zaskoczyła – pozytywnie.
Zbliżają się święta, a Isobel od czasu imprezy w halloween nie jest sobą. Jedyne, co tak naprawdę się dla niej liczy, to dotrzeć do Baltimore, w dzień urodzin Edgara Allana Poego, by zmierzyć się ze zdrajcą Reynoldsem i uwolnić w końcu Varena, swojego ukochanego, uwięzionego w świecie snu. W dotarciu do celu pomaga Isobel jej przyjaciółka Gwen, której szalone pomysły i zabawne teksty sprawiają, że nie można jej nie lubić.
Mimo, że książka jest kontynuacją miałam ciągle wrażenie, jakby była zupełnie osobną historią, głównie dlatego, że jest o niebo lepsza od poprzedniej części. Nie mogłam jej odłożyć, bo tak mną zawładnęła. Wraz z Isobel chodziłam po ciemnościach obawiając się cieni, potworów z brakującymi częściami ciała, kłamałam, aby dotrzeć do celu i uwolnić swojego ukochanego, aż w końcu także cierpiałam wraz nią.
Wiele...

agatrzes | 2014-01-26

Pierwszy tom debiutanckiego cyklu Kelly Creagh „Nevermore – Kruk” pozostawił mnie z niedosytem i rozbudzoną ciekawością. Dlatego kiedy w moje ręce wpadła kontynuacja powieści „Nevermore - Cienie” nie zwlekałam z „zagłębieniem” się w lekturze. Miałam nadzieję na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ale nie przypuszczałam, że kolejne spotkanie z cheerleaderką Izzy, będzie tak niepowtarzalnym doświadczeniem.

Varen został uwięziony w koszmarnej rzeczywistości, poza zasięgiem żywych i umarłych, gdzie chore sny Edgara Poego stają się jawą. Isobel ma świadomość, że tylko ona jest w stanie odnaleźć chłopaka, a jedynym punktem zaczepienia jaki ma to Reynolds. Szansą na spotkanie wydaje się wycieczka na cmentarz w Baltimore w dzień urodzin Poego. Nie jest jednak łatwo wyrwać się z domu, kiedy po ostatnich wydarzeniach straciło się zaufanie rodziców, a nocne „przygody” dziewczyny wzbudzają ich czujność i wątpliwości. Czy Izzy uda się znaleźć drogę do ukochanego oraz pokonać...

kasandra_85 | 2012-11-01
Przeczytana: październik 2012

Kinia | 2013-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2013

Książka jest po prostu cudowna! Zabierając się za ,,Nevermore.Cienie'' miałam nadzieje, że choć w połowie będzie tak niesamowita, jak ,,Neverore'', ku mojemu zaskoczeniu druga część okazała się nawet lepsza niż pierwsza. Autorka mistrzowsko buduje klimat grozy i tajemnicy, który wciąga nas tak, że nie jesteśmy w stanie oderwać się od książki nawet przez moment. Świetnie zarysowane postacie, fabuła dobrze nawiązująca do poprzedniej części i łatwo przyswajalny styl pisania Kelly Creagh sprawia, że ,,Nevermore.Cienie'' to książka, która według mnie pozbawiona jest jakichkolwiek wad. Zdecydowanie polecam zapoznanie się z twórczością tej autorki ! :)

Lenalee | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Sny potrafią być zdradliwe. Niekiedy mamią w nieskończoność tym, co mają do zaoferowania i pozostawiają złudne wrażenie tęsknoty za tym, co nam pokazują. Czasami jednak okazują się być znacznie potworniejsze niż rzeczywistość, kiedy to zaczynamy dziękować, że wydarzenia w nich zawarte okazywały się być zwykłymi złudzeniami. Jestem jednak pewna, że są osoby, które miały tak realne sny, że w pewnym momencie zadawały sobie pytania „Co, jeśli to była prawda?” lub „Co, jeśli to naprawdę się wydarzyło?”. Ja sama tylko raz miałam sen, po którym obudziłam się zdezorientowana i miałam wrażenie, że bariera między tym, co rzeczywiste, a tym, co wymyślone zatarła się. Sny potrafią ogłupić i robią to z zadziwiającą precyzją.

Varen utknął w świecie, w którym najstraszniejsze ze snów mogą okazać się rzeczywistością, w którym tak naprawdę nie wiadomo, co jest prawdą, a co kłamstwem. Choć Isobel wie, w jaki sposób może się dostać do miejsca, w którym się znalazł, pomiędzy światem żywych a...

Cassiel | 2013-04-01
Przeczytana: 22 marca 2013

„- Wspomnienia – powiedział jakiś melodyjny głos za jej plecami. – To pajęczyny, w które łapie się umysł.”

Od czasu kiedy Varen zniknął, Isobel nie potrafi powrócić do normalnego, codziennego życia jakie wiodła przed poznaniem gota. Dlatego też narażając się rodzicom postanawia go odnaleźć - wyrusza do Baltimore, aby spotkać Reynoldsa, który co roku zostawia różę na grobie pisarza Edgara Allana Poe. To również mężczyzna, który przez ostatnie miesiące ją oszukiwał i który ma klucz do innego świata. Dziewczyna odnalazłszy przejście, odkrywa że wszystko od jej ostatniej wizyty uległo drastycznym zmianom. Uświadamia sobie, że znalazła się w świecie przerażających istot, które nie pozwolą jej odejść - będą walczyć dotąd, aż któreś z nich zginie. Wszystkie dobre uczucia i emocje zamieniają się w złe - miłość w nienawiść, a radość w smutek. To samo dotyczy Varena, który staje się jej wrogiem. Znalazł się w krainie, w której sny stają się jawą, a wszystko jest trudne do odróżnienia i...

Paulinkowa | 2014-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2014

Książka wspaniała.
Bohaterka miała jeden cel do którego dążyła przez całą książkę.
Zakończenie genialne, nie spodziewałam się :)
Ciekawa jestem czy będzie następna część.
Lektura ma dużo w sobie fantastycznych momentów, chwil, dialogów i osób.POLECAM!!~Paulina

Querida | 2012-11-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 listopada 2012

A gdyby sny były bardziej rzeczywiste niż otaczający Cię świat?

Po wydarzeniach sprzed kilku miesięcy Isobel zmieniła się nie do poznania. Choć stara się udawać, że wciąż jest tą samą osobą, którą była przed pamiętnym Halloween, tak naprawdę jej myśli cały czas krążą wokół uwięzionego w krainie snów Varena. Izzy tęskni za chłopakiem, lecz nic nie wskazuje na to, by miał powrócić. Chyba, że dziewczyna weźmie sprawy w swoje ręce i postara się sprowadzić zaginionego z powrotem... Będzie to jednak trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, gdyż Isobel ma na to tylko jedną szansę: co roku 19 stycznia, między północą a rankiem, na cmentarzu w Baltimore zjawia się Reynolds, by złożyć róże na grobie Edgara Allana Poego. Tylko on zna odpowiedzi na nurtujące Izzy pytania. Okazuje się, że nie tylko ona przestała być sobą - Varen również nie jest już tym samym chłopakiem. Nastolatka kurczowo trzyma się nadziei na odnalezienie ukochanego, ale rzeczywistość okazuje się być różna od wyobrażeń.

„-...