filozofia, etyka
Revenga

W książce poszukuje się – zgodnie z charakterem filozofii realistycznej – ostatecznych wyjaśnień problemu zła. Problem zła stanowi przedmiot rozważań nie tylko filozofów i moralistów, ale i każdego człowieka. Każdy człowiek zmaga się z cierpieniem, koniecznością śmierci, odejścia bliskich osób, złem społecznym czy politycznym. Zło zatem jako to, co najbardziej dotyka egzystencji ludzkiej, co jest stale wpisane w bieg życia człowieka, domaga się wyjaśnienia racjonalnego i z odwołaniem się do rzeczywistości bytów. Czy zło jest jakimś bytem? Wyjaśnienia zła dokonuje się poprzez wskazanie podmiotu zła, którym zawsze jest byt-dobro pomniejszone przez jakiś brak. W analizach zwrócono uwagę na ważną rolę człowieka w usuwaniu owego zła poprzez eliminowanie braków w bycie-dobru.

źródło opisu: http://www.ptta.pl/index.php?id=publ_filrealis&lang=pl

źródło okładki: http://www.ptta.pl/index.php?id=publ_filrealis&lang=pl

as12 | 2019-10-07

Żenująca twórczość fanatyka religijnego zniewolonego przez watykańskiego okupanta. Z naukowego punktu widzenia - gniot. Wyłącznie dla fanatyków religijnych.