rozwińzwiń

Wprowadzenie do filozofii

Okładka książki Wprowadzenie do filozofii Piotr Jaroszyński, Stanisław Kamiński, Mieczysław Albert Krąpiec OP, Andrzej Maryniarczyk, Zofia J. Zdybicka
Okładka książki Wprowadzenie do filozofii
Piotr JaroszyńskiStanisław Kamiński Wydawnictwo: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego filozofia, etyka
748 str. 12 godz. 28 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1999-01-01
Liczba stron:
748
Czas czytania
12 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377024973
Tagi:
filozofia metafizyka logika etyka tomizm
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Miłość ratująca myślenie Maciej Bała, Maria Boużyk, Ernest Bryll, Stefan Chwin, Janusz Drzewucki, Agnieszka Gralewicz, Jacek Grzybowski, John T. Hamilton, Jarosław Jakubowski, Piotr Jaroszyński, Bartosz Jastrzębski, Monika Jurkowska, Wojciech Kaliszewski, Henryk Kiereś, Janusz Kotański, Beata Łukarska, Piotr Mazurkiewicz, Anna Mikołejko, Zbigniew Mikołejko, Stefan Morawski, Piotr Moskal, Piotr Nowak, Stefan Radziszewski, Ewa Rogalewska, Piotr Roszak, Izabela Rutkowska, Witold Sadowski, Jacek Soliński, Marek Szulakiewicz, Jerzy Szymik, Danuta Ulicka, Andrzej Wierciński, Marek Wittbrot, Holger Zaborowski, Marek Zagańczyk
Ocena 9,0
Miłość ratując... Maciej Bała, Maria ...
Okładka książki Kultura słowa. Podstawy retoryki klasycznej Czesław Jaroszyński, Piotr Jaroszyński
Ocena 7,6
Kultura słowa.... Czesław Jaroszyński...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
4055
404

Na półkach: ,

To była wielka intelektualna przygoda, tym bardziej, że rzecz napisana przez Mistrzów wyśmienicie: prosto, barwnie, obrazowo, syntetycznie. A refleksja nad filozofią bezcenna. Bowiem filozofia:
(z greckiego umiłowanie mądrości - mądrość nie jest posiadaniem dużej ilości informacji na wiele tematów, ani też zdolnością do szybkiego wglądu intelektualnego w różne stany rzeczy, nie jest też doświadczeniem życiowym, przez co rozumie się najczęściej znajomość ludzkich charakterów i ludzkich zachowań, mądrość jest raczej darem niż czymś, co można osiągnąć wysiłkiem, jest zdolnością do widzenia wartości we wszystkich rzeczach, w tych wielkich, w tych mniejszych i w tych całkiem małych, polega na umiejętności rozpoznania i ocenienia wszystkiego tego, co jest pozytywnie wartościowe, mądrość jest zatem czymś, co w żargonie filozoficznym można by nazwać aksjologiczną, a szczególnie etyczną duchowością – termin oznaczający historycznie zmienną pod względem zakresu i treści dziedzinę ogólnych rozważań na temat istoty i struktury bytu, źródeł i prawomocności ludzkiego poznania, zasad wartościowania, sensu życia i sposobu jego godnego prowadzenia i tym podobnych zagadnień wchodzących w skład poglądu na świat i miejsce człowieka w świecie; bliższe określenie zakresu i treści rozważań filozoficznych wiąże się z przyjęciem określonej koncepcji filozofii i możliwe jest tylko na jej gruncie. W związku z tym termin filozofia uznawany jest w wielu różnych znaczeniach.

Filozofia to najbardziej ogólna z nauk humanistycznych. Przedmiot filozofii jest tradycyjnie kontrowersyjny, gdyż filozofia zajmowała się właściwie wszystkim. W miarę upływu czasu, kolejne działy filozofii uniezależniały się od niej i stawały się osobnymi naukami. Jednym z ważniejszych zagadnień filozofii było pytanie o prawa rządzące wszechświatem, o to czym jest materia, z czego zbudowany jest świat i jakie prawa nim rządzą. Zagadnieniami tymi zajmują się współcześnie nauki ścisłe, takie jak fizyka, chemia czy biologia. Inna grupa dawnych zagadnień filozofii – dotyczących człowieka i społeczeństwa, zajmują się różne nauki humanistyczne, takie jak psychologia, lingwistyka i socjologia. Trzecia duża grupa przekształciła się w matematykę. Współcześnie filozofii została niewielka grupa najbardziej podstawowych zagadnień, które nie są ujęte w innych naukach ze względu na ich ogólny charakter i brak skutecznych metod badawczo-poznawczych.

To była wielka intelektualna przygoda, tym bardziej, że rzecz napisana przez Mistrzów wyśmienicie: prosto, barwnie, obrazowo, syntetycznie. A refleksja nad filozofią bezcenna. Bowiem filozofia:
(z greckiego umiłowanie mądrości - mądrość nie jest posiadaniem dużej ilości informacji na wiele tematów, ani też zdolnością do szybkiego wglądu intelektualnego w różne stany...

więcej Pokaż mimo to

avatar
907
640

Na półkach: , ,

Materiał z filozofii przejrzyście opracowany. Niech ten klocek was nie przeraża. :) Mnie na początku trochę powalił na kolana, jednak dało się przeżyć :). Przejrzysty język i w miarę wszystko zrozumiałe. Nawet dla takiego filozoficznego laika jak ja.

Materiał z filozofii przejrzyście opracowany. Niech ten klocek was nie przeraża. :) Mnie na początku trochę powalił na kolana, jednak dało się przeżyć :). Przejrzysty język i w miarę wszystko zrozumiałe. Nawet dla takiego filozoficznego laika jak ja.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    58
  • Przeczytane
    25
  • Posiadam
    12
  • Filozofia
    6
  • Teraz czytam
    3
  • Ulubione
    1
  • 2012
    1
  • Podręczniki i metodologia
    1
  • Wcześniejsze
    1
  • Chcę w prezencie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wprowadzenie do filozofii


Podobne książki

Przeczytaj także