Zgłosuj na książki roku 2017

Spór o prawdę

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zadania współczesnej metafizyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
978-83-60144-50-3
filozofia i etyka
Revenga

Książka zawiera materiały z XIII Międzynarodowego Sympozjum Metafizycznego z cyklu "Zadania współczesnej metafizyki" na temat Spór o prawdę, które odbyło się 10 XII 2010 r. Publikacja została poszerzona o nowe artykuły w stosunku do wygłoszonych podczas sympozjum odczytów. Składa się z czterech części. Artykuły zawarte w pierwszej części ukazują główne zadanie filozofii, jakim jest poszukiwanie i poznawanie prawdy. Druga część zawiera teksty na temat rozumienia prawdy we współczesnych nurtach filozoficznych. W trzeciej części zostały zamieszczone artykuły omawiające podstawowe źródła sporu związane z poznawaniem prawdy. Ostatnia część książki zawiera teksty dotyczące roli prawdy w formowaniu poszczególnych dziedzin kultury (nauki, moralności, sztuki, religii). Autorami tekstów są m.in.: M. A. Krąpiec, Z. J. Zdybicka, V. Possenti, B. Wald, A. B. Stępień, J. Herbut, H. Kiereś, J. Jusiak, P. Pasterczyk, R. Ziemińska, J. Sochoń, J. Krokos, T. Biesaga.

źródło opisu: http://www.ptta.pl/index.php?id=publ_zadwspmet&lang=pl

źródło okładki: http://www.ptta.pl/index.php?id=publ_zadwspmet&lang=pl