Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Intrygi i Tajemnice (tom 1) | Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
The Lord and the Wayward Lady
Avadoro

Anglia, XIX wiek. Niewinnie wyglądająca przesyłka jest niczym puszka Pandory. Wraz z jej otwarciem wracają stare sprawy. Ponownie obciążają żyjących jeszcze świadków dawnych dramatów oraz ich dzieci. Nell Latham wiedzie skromne i nieciekawe życie. Zadowolona, że nikt się nią nie interesuje, skrzętnie ukrywa swoją tajemnicę. Naprawdę nazywa się Helena Wardale i jest córką Williama Wardale'a,...

Anglia, XIX wiek.

Nell Latham wiedzie skromne i nieciekawe życie. Zadowolona, że nikt się nią nie interesuje, skrzętnie ukrywa swoją tajemnicę. Naprawdę nazywa się Helena Wardale i jest córką Williama Wardale'a, hrabiego Leybourne'a. Haniebna śmierć ojca na szubienicy, do której doszło dwadzieścia lat wcześniej, zapoczątkowała upadek rodziny. Ucieczka rodzeństwa oraz śmierć matki dopełniły nieszczęścia.

Pewnego dnia, dziwnym trafem czy przez kaprys losu, Nell przekracza próg domu George'a Carlowa, hrabiego Narborough. Nigdy go nie wiedziała, ale od dzieciństwa słyszała, że to hrabia jest winien degrengolady jej rodziny. Nie zdradzając, kim jest, Nell wręcza niewielki pakunek, o którego przyniesienie poprosił ją tajemniczy nieznajomy.

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2011

Aleksandra | 2017-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Nell Latham,uboga kobieta pracująca jako modystka,dostarcza tajemniczą przesyłkę do domu lorda Carlowa,hrabiego Narborough.Chwilę później hrabia ma zawał serca,a przestraszona i zdezorientowana Nell zostaje zamknięta w bibliotece do czasu powrotu do domu młodego hrabiego Marcusa i wyjaśnienia sprawy.Nell naprawdę nazywa się Helena Wardale i jest córką Williama Wardale'a,zhańbionego i powieszonego za morderstwo i cudzołóstwo 20 lat wcześniej hrabiego Leybourne'a.Wkrótce po śmierci ojca matka dziewczyny również umarła,a rodzeństwo opuściło Nell,pozostawiając ją samej sobie.Zarówno rodzinę dziewczyny jak i Marcusa łączy mroczna tajemnica sprzed lat,którą ktoś zamierza teraz wywlec na światło dzienne.Życie starego lorda,ale również Nell jest w niebezpieczeństwie.Wszyscy wyjeżdżają na wieś,by umknąć prześladowcy.Między Marcusem a Nell rodzi się miłość,ale dziewczyna zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych.Ktoś włamuje się do domu z zamiarem zabicia lorda,ale ofiarą...

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Kacha | 2018-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2018