Skarga utraconych ziem

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Skarga Utraconych Ziem (tom 1-4) | Seria: Kolekcja komiksów Grzegorza Rosińskiego
Wydawnictwo: Egmont Polska
egmont komiks, fantasy
komiksy
A--

Wydanie zbiorcze serii. *** Skarga Utraconych Ziem to pierwszy tom w kolekcji komiksów najsłynniejszego polskiego rysownika, GRZEGORZA ROSIŃSKIEGO. Wewnątrz każdego albumu znajdą się dodatkowe ilustracje, ciekawostki i informacje o komiksie. Prawdziwą niespodzianką dla fanów jest szkic Grzegorza Rosińskiego dołączany do każdego albumu! W ten sposób wielbiciele jego twórczości będą mogli...

Wydanie zbiorcze serii.

***

Wewnątrz każdego albumu znajdą się dodatkowe ilustracje, ciekawostki i informacje o komiksie. Prawdziwą niespodzianką dla fanów jest szkic Grzegorza Rosińskiego dołączany do każdego albumu! W ten sposób wielbiciele jego twórczości będą mogli zebrać całą kolekcję rysunków! Dla kolekcji została zaprojektowana specjalna okładka. Projektem zajął się Piotr Rosiński.

W kolekcji ukażą się: Szninkiel – grudzień 2009, Zemsta hrabiego Skarbka – maj 2010 i Western – październik 2010.

Skarga Utraconych Ziem to łączne wydanie czterech tomów serii: Sioban, Blackmore, Pani Gerfaut i Kyle z Klanach. Komiks jest klasyczną sagą fantasy. To przejmująca opowieść o losach księżniczki Sioban, zmagającej się z mroczną przeszłością, czarną magią i wrogami, którzy próbują zawładnąć jej królestwem. Akcja komiksu rozgrywa się w wyspowym kraju magii i rycerzy, Sudenne, przypominającym wczesnośredniowieczne państwa brytyjskich Celtów. Niegdyś panowali w nim królowie z prawowitej dynastii, ale od lat władza pozostaje w rękach maga-uzurpatora Bedlama. Sioban jest ostatnią przedstawicielką dawnego rodu królewskiego i na niej spoczywa odpowiedzialność odzyskania władzy.

źródło opisu: Egmont, 2009

źródło okładki: Egmont, 2009

Jowi | 2013-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2013

Rewelacyjna saga fantasy, świetny scenariusz Jeana Dufaux i jak zawsze przepiękne wykonanie graficzne Grzegorza Rosińskiego. "Skarga utraconych ziem" przypomina klimatem "Thorgala". Jest mocno osadzona w świecie mitów i legend, tym razem celtyckich, i magii. Z zapartym tchem śledziłam losy księżniczki Sioban z rodu Sudenn'ów , która - chcąc odzyskać należną jej władzę, musi stoczyć walkę z wrogami panoszącymi się w królestwie i parającymi się czarną magią, a ponadto walkę z samą sobą, by uwierzyć w siłę legendy mówiącej, że zły czas minie, gdy rozlegnie się tytułowa skarga Ziem Utraconych i tylko Sioban jest w stanie pokonać mroczne rządy uzurpatora Bedlama. To przepiękna opowieść o odwadze, wierze, honorze i nadziei, a przede wszystkim o potędze miłości. Polecam gorąco nie tylko miłośnikom komiksów, na pewno się Wam spodoba! :)

ilo99 | 2016-10-17
Na półkach: Przeczytane, Polecane

Jeżeli nie jesteś upierdliwym czytelnikiem, któremu przeszkadza, że autor scenariusza potyka się na drobiazgach, takich jak to, że ta sama postać raz jest matką, a innym razem babką dla tego samego bohatera, to zachwycisz się tym komiksem. Przede wszystkim ze względu na oprawę graficzną. Należy docenić i pochwalić kunszt malarza, ilość pracy jaką włożył w narysowanie tego komiksu, to jak obrazki są szczegółowo przemyślane i przeanalizowane. Jednym słowem szata graficzna komiksu urzeka. A treść? Też nie jest zła. Historia może nie porywa, ale na pewno zaciekawia. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że czytelnik się nie nudzi. Nie można tej pozycji zarzucić, że jest sztampowata i bazuje na szablonach. A czy plasuje się w kręgu lektur obowiązkowych? Dla fanów komiksu – tak. Dla całej reszty? A kogo obchodzi reszta, ha!

olaf9000 | 2015-01-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiks

Mimo, że od fantasy wolę twarde sci-fi, to rzeczy, które tworzy Rosiński przemawiają do mnie. W tym komiksie rysunki naszego najbardziej znanego rysownika świetnie korespondują z tekstem Jeana Dufaux.
"Skarga..." to historia o uniwersalnych wartościach jak: męstwo, miłość, lojalność, prawda. To też skarga aktualna w naszych czasach. Pokażcie mi osobę, która nie chciałby, żeby każdą nieprawość zmiotła w pył księżniczka/książę, prowadzący niezawodną armię rycerzy walczących w imię dobra? Bo czy miłość mieszka w sercu zła, czy może zło mieszka w sercu miłości?

Dracos | 2018-02-24
Przeczytana: kwiecień 2013