Hans L'intégrale 2
komiksy
skun

Drugi tom wydania zbiorczego przygód agenta kosmicznego Yansa. Seria zapoczątkowana w 1983 roku przez scenarzystę André-Paula Duchâteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego ukazywała się w Europie przez kilkanaście lat, przynosząc autorom uznanie i popularność. Album zawiera cztery epizody: Prawo Ardelii, Planeta czarów, Dzieci nieskończoności, Oblicze potwora. Nie zabrakło w nim również interesujących materiałów dodatkowych. Niezwykle bogaty w treści artykuł Paula Gaumera przybliża historię literatury science fiction i związanej z nią prasy w krajach frankofońskich, opowiada o twórczości i aktywności wydawniczej André-Paula Duchâteau oraz o okolicznościach przekazania przez Grzegorza Rosińskiego pracy nad Yansem Zbigniewowi Kasprzakowi.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/yans/yans-wydanie-zbiorcze2

herodot83 | 2015-09-05
Na półkach: Przeczytane, Sztuka Komiksu
Przeczytana: 05 września 2015

Dostrzegalna zmiana kreski jest pozytywnym elementem dotychczasowej wizji Yansa, pomysły na fabułę wydają się być przewidywalne, jednak mimo to zaskoczenie też da się zaliczyć. Barwy oddają klimat serii. Wspaniałe chwile z Yansem gwarantują powrót do tekstu. Z zaskoczeniem obserwuję dyskretną konsekwencję w kształtowaniu wizerunku kobiety w cyklu.

ToffiCaramel | 2016-08-16
Przeczytana: 23 lutego 2016

Piękne ilustracje, ciekawe historie. Jeden z najlepszych komiksów, jakie czytałam.

Donpiotr76 | 2018-11-30
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane