Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki

Okładka książki Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki Adam Pash, Gina Trapani
Okładka książki Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Kolejne wskazówki
2013-02-11
2013-02-11
Piotr Cieślak
nowoczesne technologie zarządzanie czasem

Okładka książki Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową. Wydanie III Adam Pash, Gina Trapani
Lifehacker. Ja... Adam Pash, Gina Tra...

Lifehacker.com
Książka do czytania wybiórczo wg tematu który interesuje dana osobę o odpowiednim poziomie trudności. Warto zapoznac się z spisem treści. Pamiętajmy że książka jwst z 2013 roku, więc sporo się od tego czasu zmieniło. Jest to zaznaczone w wstępie, więc +dla autora. Z tej książki jak dla mnie warto zapamiętać kilka spraw, żeby reszcie zaoszczędzić czasu:
- ludzie dziela sie na tych którzy robią kopie zapasowe i na tych ktore będą je robić
- wget zacną komendą jest
- nie zapominaj o aplikacjach w wersji portable
- warto korzystać z VPN szczególnie w tych czasach
- firewall jest wazny dla spokojnego snu
- s. 158 - googluj jak zawodowiec
Myślę, że warto znać prawa, którymi rządzi sie wyszukiwarka. Operatory google
- RSS - genialna sprawa. Wielka szkoda ze facebook czy instagram nie chetnie z tym współpracują. Lek na cake zło niekończących sie tablic. Warto pomyśleć o korzystaniu z tego rozwiazania (polecan feedly.com)
- interesujące mapy:
zamki.pl -infornacje o zamkach w Polsce
marinetraffic.com - mapa statkow
- winmerge - darmowa aplikacja do porownywania zawartości folderow, plikow tekstowych. Z dodatkiem xdocdiff poradzi sobie z plikami word, excel czy PowerPoint

Lifehacker.com
-...

Lifehacker.com to serwis, którego celem jest ułatwienie nam życia w świecie coraz bardziej scyfryzowanym. Książka wydana pod ich patronatem zawiera wiele wskazówek jak zoptymalizować swoją pracę, czas wolny i wszystko co wiąże się ze współpracą z komputerem, smartfonem, oraz innymi nowinkami technicznymi. W drugiej części dowiemy się między innymi jak zautomatyzować procesy, jak najłatwiej przechowywać, mieć dostęp i wysyłać dane, jak lepiej wykorzystywać możliwości, które dają nam przeglądarki i wiele innych.
Każda z porad (w książce nazywane sztuczkami) zawiera wstęp w którym zawiera się:
Poziom trudności - od łatwego, dla ludzi zupełnie początkujących, przez średni, do zaawansowanego, który przeznaczony jest dla mocno doświadczonych ludzi,
Platforma na którą jest przewidziana wskazówka,
Koszt- zazwyczaj autorzy przedstawiają darmowe rozwiązania,
oraz krótki opis do czego można wykorzystać daną sztuczkę.
Dzięki takim wstępom można szybko stwierdzić czy dana porada nam się przyda czy nie i po przeczytaniu około pół strony odrzucić lub zgłębić temat przedstawiony przez autorów. W mojej ocenie jest to przyjazne i oszczędzające czas czytelnikowi, przez co dobrze komponuje się w tematykę książki. Tytuł sam w sobie jest ciekawy, jednak nie radzę czytać od deski do deski. Według mnie czytelnik powinien na początek przejrzeć całą książkę, żeby zapoznać się z przedstawionymi poradami, a potem wracać do niej w razie potrzeby ich implementacji w prawdziwym życiu. W książce zawarte są zrzuty z ekranu przedstawiające poszczególne kroki, ewentualnie wygląd danej aplikacji, dzięki czemu każdy będzie w stanie sam poradzić sobie z wprowadzeniem sztuczek w życie.
Książka ta ma około 300 stron, jednak tak jak pisałem wyżej, nie wydaje mi się żeby ktokolwiek miał potrzebę czytania jej od deski do deski. Lepiej ją potraktować jak encyklopedię, czy poradnik, po który sięgamy, gdy chcemy usprawnić nasze działania przy pracy z komputerami. Jeśli chodzi o czcionkę jaka jest użyta, to nie należy ona do moich ulubionych. Kojarzy mi się z encyklopedycznymi, nudnymi tekstami, lecz jest to jedynie moja subiektywna opinia.
Dzięki określeniu poziomu trudności przy każdej sztuczce tekst ten jest przeznaczony dla wszystkich we współczesnym społeczeństwie. Jestem pewien że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Znalazłem w niej kilka rzeczy które mnie zainteresowały, ale jak na 300 stron tekstu nie było tego dużo. Poza tym większość świadomych użytkowników opracowało własne sposoby na zaoszczędzenie czasu, lub w poszukiwaniu optymalizacji, woli sięgnąć do internetu, niż do papierowej książki.
Moja ocena: 8/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Podobnie jak w przypadku pierwszej części poradnika, w zależności od potrzeb, niektóre porady się przydają, niektóre w ogóle. Ogólnie warta przeczytania, pod warunkiem, że kupi się ją na promocji.

• Rozwój osobisty
  • Elektroniczne