To miłość! Język miłości dla milośników języka i nie tylko

Tłumaczenie: Jan Kabat
Wydawnictwo: Świat Książki
That's Amore! The Language of Love for Lovers of Language
978-83-247-0935-9
miłość, kultura, język
popularnonaukowa
Algoforos

Pomysłowa książka - zestawienie miłosnych wyznań w różnych językach świata: w oryginale, polskim tłumaczeniu i z komentarzem. Dlaczego Holendrzy, mówiąc o miłości od pierwszego wejrzenia, wyrażają się "padłem jak kloc"? Skąd hiszpański zwrot "oskubać indyka", oznaczający że ukochany lub ukochana mogą nas odwiedzić o każdej porze? Co ważnego w miłości określa się po portugalsku mianem "dobry jak kukurydza"? Ciekawe, zabawne, inspirujące, nie tylko na Walentynki!

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/to-milosc-erin-mckean,p90062266.html

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/to-milosc-erin-mckean,p90062266.html

krecik_czyta | 2018-02-20
Przeczytana: 13 lutego 2018

Jest to nieziemsko zabawny zbiór słownictwa z całego świata na temat miłości, dla wszystkich miłośników języka i nie tylko 😉 suahili, hiszpański, niemiecki, fiński, bułgarski, perski, jidysz, zulu, rosyjski, hindi, esperanto... i wiele, wiele innych 👍 jest to wydanie z 2009 roku, więc teraz rzadko dostępne. Jeżeli ktoś się na nią natknie, może kupować w ciemno.

To miłość! Język miłości dla miłośników języka i nie tylko.

monika3200 | 2018-01-28
Marlena | 2017-10-20