Echo przeszłości

Wydawnictwo: Harlequin
Unifinished Business
kariera, uczucia, emocje, tajemnica
gagatkowa

Utalentowana, słynna pianistka, Vanessa wraca po śmierci ojca do rodzinnego miasteczka. Sentymentalna podróż ma pomóc uporządkować jej życie i zmierzyć się z niechęcią do matki, która pozwoliła, by ojciec rozdzielił je na lata. Bolesna przeszłość powraca też, gdy Vanessa spotyka swą pierwszą miłość, Brady’ego Tuckera. Porzucił ją w dniu balu maturalnego i nigdy mu tego nie wybaczyła. Ale nie zapomniała też, ile dla niej znaczył...

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2013

źródło okładki: www.harlequin.pl

magdalia | 2017-01-03
Na półkach: Posiadam

Książka "cudowna", nie wiem co mnie podkusiło, aby ją przeczytać. Chyba po prostu chciałam dać szansę jednej z najbardziej poczytnych autorek romansów, o której trąbią tu i ówdzie. Chciałam się przekonać z czym to się w ogóle je, no i w moim przypadku nie je się wcale, a jeśli już się zjadło, to potem długo się zwracało ;-) Czytając co chwilę otwierałam szeroko oczy z zażenowania, powtarzając pod nosem nieodmiennie teksty w stylu: "Boże, co za szmira". Przepraszam, nie będę się już dłużej znęcać nad czymś, co podobno ma dużo zwolenniczek, mam wrażenie, że i tak już jestem dla nich zbyt brutalna, oby było mi to wybaczone. Ale nie mogę nie zakończyć najśmieszniejszym cytatem z książki, leciało to mniej więcej tak: "Pragnęła go całym swym jestestwem". No więc ja nie cierpię tej książki całym swym jestestwem, ale mimo wszystko pozdrawiam fanki pani Nory Roberts, szczerze podziwiając je za to, że dają radę trwać przy jej "wspaniałych" dziełach ;-)

Małgorzata Chabzda | 2015-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2015

Ciekawa i zaskakująca opowieść. Fajna książka na spokojny wieczór pod kocykiem.

like_speed | 2017-04-21
Na półkach: 2017
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Lekka lektura, doskonała na wieczorny relaks z lampką wina.
Córka pianisty Vanessa, poukładana i grzeczna ale z charakterem oraz Brady małomiasteczkowy teraz lekarz, syn doktora Tuckera, dawniej miejscowy rozrabiaka.
Opowieść o niespełnionych ambicjach ojca Vanessy, o dawnych urazach wobec szkolnej miłości - Brady`ego. Sentymentalna podróż wstecz w celu wyjaśnienia dawnych zaszłości i żalów.
Książka o uczuciu, które mimo upływu lat i rozłąki dorasta z bohaterami i wzmacnia się oraz zmienia zamiast wypalić się i zgasnąć.

gagatkowa | 2012-05-26
Na półkach: Harlequin
Przeczytana: 28 maja 2012

Niebezpieczne związki? Ani tu żadnej zbrodni, ani groźby, i zakończenie pozytywne. Nie rozumiem, czemu Echo przeszłości zostało zaliczone do kategorii Niebezpieczne związki? Może chodzi o to, że główna bohaterka popełnia błąd swojego ojca? Albo że głównej bohaterce doskwierają wrzody albo ona sama jest tak niebezpieczna dla swojego przyszłego wybranka, bo uderzenie w brzuch naprawdę boli. Gdzie to zło?
Jak dla mnie? Typowy harlequin, ani odrobinę realizmu czy odbicia rzeczywistości, ani też możliwości oderwania się od ziemi, brak fantazji.
A jednak - wciąga i gimnastykuje umysł. Czytając, napięcie rosło we mnie z każdą przeczytaną stroną, uwielbiam. Zastanawiałam jak to się zakończy, kiedy i nie mogłam się doczekać. W powieści pt. Pani z doliny Avonu wszystko zaczęło od wstrząsu, który co jakiś czas następował, za każdym razem był gwałtem na czytelniku, i w końcu zrobiło się to nudne. Nie zapominam o tle historycznym, ale nie lubię tyle seksu w książkach - wtedy książki nie można...

m-c | 2014-01-22

Opowieść o tęsknocie, rozłące i o niekończącej się miłości. Przejmująca historia Van, która spełniała marzenia ojca, rezygnując trochę ze swoich marzeń i pragnień. Bardzo szybko się czyta, lecz jak dla mnie, opowieść jest trochę za krótka.

Limonkaaa | 2015-12-13
Przeczytana: 28 listopada 2015

Bardzo fajna książka, przyjemni bohaterowie, milo się czytało :)

K8W | 2015-10-15
Na półkach: Angielski
Przeczytana: 15 października 2015

Na moje usprawiedliwienie mam jedynie ten argument, że czytając w oryginale ćwiczę słownictwo....no cóż byłoby tak, gdyby te słownictwo nie było na poziomie 10-latka. Doprawdy nie wiem, po co czytać takie książki. Samemu chyba można napisać coś podobnego korzystając z serwisów z synonimami słów: gorący, burzliwy, pulsujący, nagły, palący, mocny, drżący, itd.
Nigdy więcej tzw. "kobiecej literatury", brrrr....

Nattka | 2016-01-03
Na półkach: 2015

Hmmmm.... Na Amazonie zaplacilam za te ksiazke 95 pensow. Kupiona jako zapchaj-dziura, bo czasem takich pozycji mozg potrzebuje. Bylo slabo, ale nie dramatycznie zle.

elima | 2012-09-20
Na półkach: Z wymian
Przeczytana: 21 października 2012

Podobała mi się ta historia. Taka typowa N. Roberts jaką lubię ;)

juliii17 | 2017-08-08