Zgłosuj na książki roku 2017

Lesbijki w życiu społeczno-politycznym

Wydawnictwo: Lorga
homoseksualizm, lesbijki, lesbijka, LGBT,
deszczowypies

"Lesbijki w życiu społeczno-politycznym" to publikacja, która powstała na bazie konferencji i warsztatów organizowanych przez wortal Lesbijka.org. Jej celem jest zachęcenie wszystkich kobiet do aktywnego udziału w tworzeniu rzeczywistości, w której będą się czuły szczęśliwe i spełnione niezależnie od poglądów politycznych i celów, jakie sobie w życiu stawiają. To pierwsza tego typu pozycja...

To pierwsza tego typu pozycja poruszająca problematykę zaistnienia w przestrzeni publicznej kobiet-lesbijek.

W części pierwszej, niejako dla porównania, przedstawione zostały wybrane biografie znanych i mniej znanych lesbijek, których życie i działalność daleko wykraczała poza sferę domowego zacisza i które odegrały znaczącą rolę w kształtowaniu otaczającej je rzeczywistości.

Część druga i trzecia to obszerne fragmenty wywiadów z kobietami, których działalność dotyczy sfery społecznej i politycznej oraz materiały konferencyjne, wypowiedzi prelegentek i zapis konferencji "Lesbijki w życiu społeczno-politycznym".

Książkę kończy poradnik Barbary Katarzyny Radeckiej "Więcej kobiet w życiu społeczno-politycznym" będący również zachętą do osobistego zaangażowania się w działania prospołeczne i czynnego uczestnictwa w przedsięwzięciach organizacyjnych na rzecz kobiet - w tym kobiet-lesbijek, których sprawy nierozerwalnie złączone są ze wszelkimi aspektami równouprawnienia, wolności wyboru i tolerancji.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.empik.com/lesbijki-w-zyciu-spoleczno-po...»