Kto to widział!

Seria: To Lubię
Wydawnictwo: Literatura
jagarkar

Gabrysia niedowidzi. Musi na przykład sprawdzać palcem, ile soku już nalała do szklanki. Rodzice strasznie się o nią boją. A przecież – kiedy ich nie ma – Gabrysia umie i wyjść z psem sąsiadki na spacer, i wrócić sama ze szkoły do domu, i nawet ugotować kompot!

Powieść dla dzieci o pierwszych krokach ku samodzielności, o przyjaźni i szkolnej miłości.

Ilustrator: Artur Gulewicz

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2012

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

ilo99 | 2019-08-29
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2019

Mam mieszane uczucia względem tej książki. Z jednej strony doceniam temat w niej poruszony, czyli świat osób niewidzących i niedowidzących. Można dzięki lekturze lepiej zrozumieć problemy takich ludzi, ale również zrozumieć ich potrzebę bycia samodzielnymi. Szczęście, które promieniowało z Gabrysi, gdy wreszcie mogła sama coś zrobić, gdy jej się udawało, na długo pozostaje w pamięci. Co zatem mnie nie przekonuje? Język. Sztuczny i nieprawdziwy. Do tego dochodzi zachowanie bohaterów, trochę jak z teatrzyku szkolnego. Poczytać można, są fragmenty, które rozbawią do łez, lecz niestety, nie jest to książka miesiąca.

Gabrysia niedowidzi ;) Rodzice nie wiedzą,że ich młodsza córka potrafi wyprowadzić psa niewidomej sąsiadki oraz ugotować kompot Ah i jeszcze Bruno najlepszy przyjaciel Gabrysi,który dużo jej pomaga i starsza siostra Amelka...;)Gorąco polecam czytelnikom w każdym wieku...;)

Veronica | 2014-01-22

Bardzo ciekawa książka. Nie pamiętam dokładnie ile ma stron bo czytałam ją w zeszłym roku, ale na pewno był krótka i szybko się ja czytało.