Pomóż mi! Kryzys wieku dorastania

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
83-88729-49-7
Basieq

To, co najtrudniejsze w wychowaniu dziecka przychodzi stopniowo, wraz z wiekiem. Któż nie ma przed oczami takiego obrazu: najpierw dziecko jest matę i wręcz domaga się opieki oraz ochrony rodziców. Potem staje się starsze, doroślejsze i szuka szczęścia „na zewnątrz" czyli w świecie. Ta książka mówi o trudach i porażkach wychodzenia z rodziny. „Na zewnątrz" oznacza wolność, ale również rozstanie, odkrywanie, ale także wyobcowanie. Kiedy mogą pojawić się pierwsze problemy i kryzysy? Jak się przejawiają? Czy jedenastolatek może być już zbuntowany? Jakie działania się podejmuje, kiedy nie wystarcza już doświadczenie życiowe rodziców, sąsiadów i lekarza domowego?
Oprócz ogólnych uwag na temat postępowania z młodzieżą poradnik zawiera systematyczny przegląd najważniejszych kryzysów, w jakie mogą popaść młodzi ludzie, i opisuje metody terapii, które muszą zastosować dotknięte kryzysem osoby: od samopomocy po pomoc profesjonalną. Autor omawia m. in;:
• zaburzenia zachowań społecznych
• przejawy hiperaktywności
• brak kontaktów rówieśniczych
• wykorzystywanie seksualne
• niechęć do rośnięcia i jedzenia
• kryzysy depresyjne
• nerwice
Nawet kiedy człowiek dorośnie nie wychodzi poza krąg swojego pochodzenia i rodziny. W zglobalizowanym świecie coraz bardziej ceni się bliskie więzi, ciasnotę serc i radość "bycia razem.

źródło opisu: okładka książki

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!