Dziesięć Dni na Karuzeli

Sol

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

atimere | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

Bardziej zabawna niż wiarygodna bajeczka o potyczkach z gangsterami dzielnego Polaka w Ameryce. Nieustraszony Groszek wychodzi cało, no może z lekkim uszczerbkiem fizycznym, z licznych potyczek z bardziej bądź mniej czarnymi charakterami Ameryki.

Norbert | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Zazwyczaj oceniam książki dość surowo i sam nie wiem czemu dałem jej aż 7 gwiazdek. Być może przez tak lekki i przyjemny charakter, jakiego na pewno nie oczekiwałem. Świetna opowieść o przygodach malarza z Polski, Dominika Groszka, który lecąc do stanów na wystawę wplątuje się w kolejne i kolejne tarapaty. Jego podróż przez wertepy życia obcokrajowca w USA okraszona została sporą dozą humoru, co podsyca 1.-osobowa narracja i dowcipne przemyślenia bohatera. Czytadło godne polecenia, zdecydowanie zbyt mało popularne i niedocenione.