Yorkshire Terier

flora i fauna
Rea
2007-01-01
2007-01-01

Poradnik dla yorkolubów, dla wszystkich psiarzy, w szczególności dla tych , co posiadają te pieski w domu lub zamierzają dopiero nabyć.
Bardzo ładnie wydany podręcznik o rasie. Twarda , lakierowana okładka. Kredowy papier. Przepiękne kolorowe zdjęcia piesków oraz nietuzinkowe wyraziste w barwach ilustracje.

Uważam ,że jest to jedna z lepszych pozycji o rasie. Przede wszystkim tekst jest bardzo przejrzysty, dobrze się go czyta, łatwo znajduje się co w danej chwili potrzeba.
Dużo wyróżnień w ramkach, na kolorowych tłach, ważniejsze informacje zaznaczone tłustą większą czcionką.

Przedstawiono wzorzec rasy opisowo jak również, podkreślając istotne cechy wyglądu na dużej ilustracji yorkshire teriera. Problematyka książki skupia się na pochodzeniu rasy, dlaczego warto wybrać tę rasę i czego możemy po niej się spodziewać, formie zakupu psa i całej gamy akcesoriów dla niego, chorobach charakterystycznych dla tej rasy i wadach rozwojowych, narządach wewnętrznych i układzie kostnym, żywieniu i codziennej pielęgnacji, układaniu zachowania szczeniaka, rozwoju psa, sposobu podróżowania z nim, wszystko o zdrowiu, szczepieniach, zapobieganiu chorobom, pasożytom, psich seniorach, wystawach, zrozumieniu postępowania własnego psa.

Na końcu znajdziemy indeks, miejsce na fotografię w ramce swojego ulubieńca, kalendarz szczepień i rubryki do wypełnienia o swoim przyjacielu.

Książka wyczerpująca, bardzo dużo ciekawostek, informacji.
Uważam , że każdy właściciel yorka powinien się z nią zapoznać. Warto mieć w swojej podręcznej domowej biblioteczce.
Polecam!

Uważam ,że jest to jedna z lepszych pozycji o rasie. Przede...

Uwielbiam Yorki! Sama mam dwa ale dzięki tej książce dowiedziałam się o ich historii.

Świetny poradnik dla świeżaków w dziedzinie yorkologii. Zawiera zarówno podstawowe rady dla hodowców, jak i informacje o patologiach - taka wiedza może uratować życie pupila, więc polecam czytać uważnie!

• Album
  • Poradnik