Wspomnienia i podróże

Wydawnictwo: Czytelnik
Darmowe dodatki Edytuj książkę
83-07-02453-6
lasius_niger

Trzecia część wspomnień Moniki Żeromskiej obejmuje lata 1959-1960. Tym razem Autorka opisuje swoje podróże do Wielkiej Brytanii i Izraela oraz powrót po latach do ukochanych Włoch. W nowym tomie odnajdziemy wszystkie walory pióra córki Stefana Żeromskiego: humor, bystrą obserwację, autoironię i odrobinę sentymentu.

źródło opisu: Czytelnik, Warszawa 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Księgowa | 2017-07-19

Już sama nie wiem, jak zachęcić do czytania wspomnień Moniki Żeromskiej.

To dziś napiszę tak. Ten tom można potraktować jak książkę podróżniczą. Wraz z Autorką podróżujemy po Izraelu, zwiedzamy Londyn...ale przede wszystkim smakujemy Italię. I to dosłownie. Bo Monika Żeromska to prawdziwa smakoszka. Życia i jedzenia. Piękne, plastyczne opisy pejzażu, dzieł sztuki, potraw, smaków, zapachów...można naprawdę poczuć Włochy. Italię...jednak polska nazwa tego pięknego kraju jest mniej porywająca ;-)

Niezmiennie polecam książki Moniki Żeromskiej!!!

scarbossa | 2014-12-31

Amalia | 2015-01-05
Kala Kofeina | 2014-09-02
Przeczytana: lipiec 2014
Magdalena Parys poleca na wakacje

Tym razem wakacyjne lektury poleca Magdalena Parys – autorka m.in. powieści obyczajowej z wątkiem sensacyjnym „Magik” czy „Białej Riki”. Jak przystało na pisarkę, która lubi zaskakiwać i wciąż zmienia stylistykę i gatunki pisanych książek, poleca bardzo zróżnicowane tytuły.