Trójka do potęgi

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Przybylik
978-83-932641-2-4
Trójka, PR3, Miecugow
MadziaR

Każdy rozsądny człowiek wie, że 3 do potęgi – jakiejkolwiek – nie daje wyniku 50. Natomiast nie ulega wątpliwości, że Trójka do potęgi daje 50 lat. Pół wieku Programu III PR zostało uczczone książką Grzegorza Miecugowa. Nie jest to opowieść okolicznościowa, a raczej okolice opowieści. Na podstawie książki powstała sztuka teatralna ku czci Trójki. Lawina wydarzeń zmierza ku 1 kwietnia, kiedy święto Trójki osiągnie apogeum. W księgarniach „Trójka do potęgi”, w teatrze „Trójka do potęgi”, a w eterze potęga Trójki.

Trójka niezamożnych socjologów zajmuje się demografią. Postanawiają zarobić pieniądze zwiększając liczbę mieszkańców Unii Europejskiej. To jest pierwsza kostka domina. Agenci Interpolu dostają zadanie ustalenia, kto łączy w fikcyjne pary małżeńskie obywateli Unii z przybyszami z zewnątrz. To jest druga kostka. Para dziennikarzy śledczych chce się dowiedzieć, dlaczego agenci Interpolu interesują się sprawami matrymonialnymi. To jest trzecia kostka domina. Palec przeznaczenia puka w pierwszą kostkę i całość ładnie się przewraca. Ale upadek nie oznacza nieszczęścia – wręcz przeciwnie! Jeśli to, co piszemy jest niejasne, najlepiej przeczytać całą historię!

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kasia Chabło | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Historia z przymrużeniem oka.
Czyta się szybko i lekko.

karola | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Po tę książke sięgnęłam bo Trójka, wiadomo, i spektakl cieszący się sławą... Sięgnęłam, przeczytałam i to tyle.
Nie jest to arcydzieło literatury, z całą pewnością, choć trzeba przyznać, że ksiązka jest prosta, język jest przyjemny. To takie coś do przeczytania i odłożenia na półkę, bez większej chęci powrotu. Smaczku dodają zdjęcia ze spektakli.
I to naprawde tyle.
Nic specjalnego, czyta się szybko, fabuła jest prosta, zakończenie rozczarowujące.
Przyznam, że spoedziewałam się czegoś lepszego.

Leonik | 2013-08-18
Przeczytana: 2012 rok

Lekka i zabawna... trochę jak komedie z Jennifer Ainston - w sam raz na jeden wieczór, by się" bezmyślnie" zrelaksować.. co od czasu do czasu każdemu się przyda :) Jeśli ktoś oczekuje ambitniejszej i realniejszej prozy, to lepiej sięgnąć po kolegę po fachu p. Miecugowa, czyli p. Sekielskiego. Ta książka miała być w zamierzeniu przystępna, niemęcząca i pozytywna - na urodziny Trójki.

MadziaR | 2012-05-02
Przeczytana: 29 marca 2012

Pełna zabawnych zwrotów akcji "Trójka do potęgi" bawiła mnie momentami do łez. Na jej podstawie powstała sztuka teatralna. Polecam jako bardzo dobry antydepresant:)

hasiek | 2012-05-15
Na półkach: Przeczytane, Nigdy więcej, 2012
Przeczytana: 15 maja 2012

To było moje drugie podejście do prozy pana Miecugowa i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że było to podejście ostatnie. Po lekturze "Przypadku" myślałam, że przetrwałam najgorsze i że negatywnie się mnie zaskoczyć już po prostu nie da. A jednak. Dziennikarzowi udało się dokonać niemożliwego.

Nie jestem w stanie opisać wszystkich niedoróbek, błędów i przeszkadzających w czytaniu niby-nie-błędów. A nawet gdybym była, to chyba nie ma co się pastwić. Książka jest po prostu słaba i tyle. Bo nawet pomijając, jak nieprzyjemnie się ją czyta, nie sposób przejść obojętnie wobec fabuły, która jest... no, lekko mówiąc, naciągana. A ja naciągania w literaturze bardzo nie lubię.

Rafał Szczotka | 2016-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Krótko i na temat. Gdybym nie był fanem Radiowej Trójki nie doczytałbym do końca tej książki.

ewwa | 2012-06-01

Trójka górą:)
"Ełcki" - taaa, istnieje takie słowo...

anielica | 2014-10-07
Przeczytana: październik 2014

zabawne spojrzenie na demografię:)

Nad8 | 2018-05-21
Rafał | 2018-05-02