Trójka do potęgi

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Przybylik
978-83-932641-2-4
Trójka, PR3, Miecugow
MadziaR

Każdy rozsądny człowiek wie, że 3 do potęgi – jakiejkolwiek – nie daje wyniku 50. Natomiast nie ulega wątpliwości, że Trójka do potęgi daje 50 lat. Pół wieku Programu III PR zostało uczczone książką Grzegorza Miecugowa. Nie jest to opowieść okolicznościowa, a raczej okolice opowieści. Na podstawie książki powstała sztuka teatralna ku czci Trójki. Lawina wydarzeń zmierza ku 1 kwietnia, kiedy święto Trójki osiągnie apogeum. W księgarniach „Trójka do potęgi”, w teatrze „Trójka do potęgi”, a w eterze potęga Trójki.

Trójka niezamożnych socjologów zajmuje się demografią. Postanawiają zarobić pieniądze zwiększając liczbę mieszkańców Unii Europejskiej. To jest pierwsza kostka domina. Agenci Interpolu dostają zadanie ustalenia, kto łączy w fikcyjne pary małżeńskie obywateli Unii z przybyszami z zewnątrz. To jest druga kostka. Para dziennikarzy śledczych chce się dowiedzieć, dlaczego agenci Interpolu interesują się sprawami matrymonialnymi. To jest trzecia kostka domina. Palec przeznaczenia puka w pierwszą kostkę i całość ładnie się przewraca. Ale upadek nie oznacza nieszczęścia – wręcz przeciwnie! Jeśli to, co piszemy jest niejasne, najlepiej przeczytać całą historię!

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

eduko7 | 2018-08-19
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Lekka, łatwa i przyjemna lektura na letni wieczór. Akcja nie jest rozbudowana a intryga trudna do odgadnięcia. Kto jednak powiedział, że zawsze tak musi być. Pan Grzegorz Miecugow potwierdził tylko moją opinię o Jego doskonałym zmyśle obserwacji, pomysłowości i dowcipie. Wykazał się swoją rozległą wiedzą i dbałością o dopracowanie szczegółów. Jak zwykle ważne tematy ukazał w dowcipny a jednocześnie dający do myślenia sposób. Postaci, miejsca i zdarzenia zostały przedstawione tak, iż czytelnik nie tylko zaczyna je traktować jako realne. Powoli, po cichu staje się sprzymierzeńcem uczestników akcji pod kryptonimem „Trójka do potęgi”. Dobrze się bawiłam, poznając ich przygody. Żałuję, że nie było mi dane obejrzeć spektakli. Dodatkowy plus za polsko-greckie klimaty.

Kasia | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Historia z przymrużeniem oka.
Czyta się szybko i lekko.

książek: 2000
karola | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Po tę książke sięgnęłam bo Trójka, wiadomo, i spektakl cieszący się sławą... Sięgnęłam, przeczytałam i to tyle.
Nie jest to arcydzieło literatury, z całą pewnością, choć trzeba przyznać, że ksiązka jest prosta, język jest przyjemny. To takie coś do przeczytania i odłożenia na półkę, bez większej chęci powrotu. Smaczku dodają zdjęcia ze spektakli.
I to naprawde tyle.
Nic specjalnego, czyta się szybko, fabuła jest prosta, zakończenie rozczarowujące.
Przyznam, że spoedziewałam się czegoś lepszego.

hasiek | 2012-05-15
Na półkach: Przeczytane, Nigdy więcej, 2012
Przeczytana: 15 maja 2012

To było moje drugie podejście do prozy pana Miecugowa i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że było to podejście ostatnie. Po lekturze "Przypadku" myślałam, że przetrwałam najgorsze i że negatywnie się mnie zaskoczyć już po prostu nie da. A jednak. Dziennikarzowi udało się dokonać niemożliwego.

Nie jestem w stanie opisać wszystkich niedoróbek, błędów i przeszkadzających w czytaniu niby-nie-błędów. A nawet gdybym była, to chyba nie ma co się pastwić. Książka jest po prostu słaba i tyle. Bo nawet pomijając, jak nieprzyjemnie się ją czyta, nie sposób przejść obojętnie wobec fabuły, która jest... no, lekko mówiąc, naciągana. A ja naciągania w literaturze bardzo nie lubię.

Leonik | 2013-08-18
Przeczytana: 2012 rok

Lekka i zabawna... trochę jak komedie z Jennifer Ainston - w sam raz na jeden wieczór, by się" bezmyślnie" zrelaksować.. co od czasu do czasu każdemu się przyda :) Jeśli ktoś oczekuje ambitniejszej i realniejszej prozy, to lepiej sięgnąć po kolegę po fachu p. Miecugowa, czyli p. Sekielskiego. Ta książka miała być w zamierzeniu przystępna, niemęcząca i pozytywna - na urodziny Trójki.

MadziaR | 2012-05-02
Przeczytana: 29 marca 2012

Pełna zabawnych zwrotów akcji "Trójka do potęgi" bawiła mnie momentami do łez. Na jej podstawie powstała sztuka teatralna. Polecam jako bardzo dobry antydepresant:)

Rafał Szczotka | 2016-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Krótko i na temat. Gdybym nie był fanem Radiowej Trójki nie doczytałbym do końca tej książki.

ewwa | 2012-06-01

Trójka górą:)
"Ełcki" - taaa, istnieje takie słowo...

anielica | 2014-10-07
Przeczytana: październik 2014

zabawne spojrzenie na demografię:)

agu79 | 2018-10-27
Przeczytana: marzec 2016