Opatrzność

Wydawnictwo: Amber
5 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Providence
czytankianki

Kitty Maule, romanistka specjalizująca się w tradycji romantycznej, pracuje naukowo na niewielkiej angielskiej uczelni. Pomaga przygotować wykłady profesorowi historii, Maurice'owi Bishopowi. Z sukcesem prowadzi także własne seminaria i otrzymuje stałą posadę na uniwersytecie, ale życie zawodowe nie daje jej poczucia spełnienia. Kitty marzy o miłości, wiążąc swoje życiowe nadzieje z profesorem Bishopem. On wierzy w opatrzność, ona czeka na decydujący przełom w ich życiu. Imaginacja zderzona z rzeczywistością
budzi wahania, rozterki i niepokoje.

źródło opisu: wydawnictwo / okładka

źródło okładki: wydawnictwo