Szukałem was...

83-240-0564-1
Jan Paweł II, papież, cytaty
religia
Nancy

Ten wybór cytatów jest owocem fascynacji Janem Pawłem II. I świadomości, że mieliśmy - wciąż mamy! - do czynienia z prorokiem. Kiedy do nas mówił, „pałały nasze serca”. Warto, by przekonali się o tym także ci, którzy nie mieli okazji osobiście usłyszeć jego słów: „Niech zstąpi Duch Twój...”. Ci, którzy odkryli Papieża w czasie ostatniej pielgrzymki do Polski, w roku 2002, albo dopiero teraz, wiosną 2005. To o nich, ale i o nas - młodych wówczas: w roku 1978 - mówił Jan Paweł II w godzinie śmierci: „Szukałem was, teraz przyszliście do mnie...”. Każde zdanie zanotowane w tej książeczce zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Oddaję ją w ręce Czytelników z nadzieją, że poczują się zaproszeni do czytania i słuchania Papieża, i do otwarcia się na Rzeczywistość, o której mówił.

Janusz Poniewierski

źródło opisu: Znak, 2005.

źródło okładki: www.znak.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!