Pan Kuleczka. Radość

Cykl: Pan Kuleczka (tom 6)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Róża_Bzowa

Szósta już książka z serii o Panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psu Pypciu i musze Bzyk-Bzyk! Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe – zwykła pusta kartka stwarza naprawdę dużo możliwości, a banalny spacer do parku zamienia się w fascynującą wyprawę. Można też puszczać kaczki albo bawić się w piratów – nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą, bo ich życie tylko z pozoru jest zwyczajne.

Seria książek Pan Kuleczka znajduje sie na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/394/Pan-Kuleczka--Radosc

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/394/Pan-Kuleczka--Radosc

Kiti | 2015-02-19

Wojciecha Widłaka kojarzę z książeczki ,,Syrop maga Abrakabry" z serii Czytam sobie. Niedawno jednak zaciekawiła mnie seria o Panu Kuleczce i postanowiłam sprawdzić, czy przypadnie mi do gustu. Jak myślicie?

Stałymi bohaterami serii o Panu Kuleczce są tytułowy bohater, kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Już od samego początku stwierdziłam, że tworzą niebywały zespół. Głównym dowodzącym jest Pan Kuleczka, który jest niesamowicie sympatyczną postacią, podobnie zresztą jak pozostała trójka przyjaciół. Na początek miałam okazję zapoznania się ze zbiorem historii pt. ,,Pan Kuleczka. Radość", który można czytać jako oddzielną książkę.

Całość składa się z kilkunastu krótkich opowieści, które dopełniają ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej. Nie sądzę, abym wcześniej spotkała się z jej rysunkami, jednak niezwykle mi się spodobały. Odnośnie opowiadań uważam, że są ciekawe i pouczające. Tytułowej radości chyba musimy szukać w każdym z nich, gdyż tak naprawdę nie znalazłam...

rowena77 | 2014-05-15
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Do "Pana Kuleczki" jesteśmy przywiązani od 10 lat i na początku nie były to książki, a opowiadania publikowane w miesięczniku "Dziecko", które czytałam synowi. Dopiero znacznie później zaczęto wydawać książki i do dziś udało nam się skompletować wszystkie. Drugi też rok z rzędu posiadamy kalendarz z Panem Kuleczką. Jest to ciepła i mądra książka o rodzinie skierowana dla rodziny. Pan Kuleczka jest tu postacią, która opiekuje i czuwa nad swoimi podopiecznymi. Pomimo różnych osobowości i wynikających z tego konfliktów, udaje mu się zawsze załagodzić sytuację i pogodzić zwaśnionych. Te historie są również o takich drobnych radościach życia codziennego, które warto celebrować, a także o tym jak wielką wartością jest czas spędzony razem. Dużym plusem książki są piękne ilustracje autorstwa Elżbiety Wasiuczyńskiej, która przekazuje ciepły klimat historyjek. Idealna dla najmłodszych czytelników.

Ann | 2014-04-09

Pan Kuleczka to jedna z ulubionych serii mojego synka. W bardzo ciepły i pozytywny sposób przedstawia ważne tematy oraz różnice między charakterami.
Sądzę, że to bardzo dobra pozycja, nie tylko na dobranoc. Mnóstwo śmiechu i wzruszeń dla całej rodzinki.

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

filipinka | 2012-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2012

Probuje zrozumiec fenomen Pana Kuleczki:) Moje dzieci bardzo go lubia i z cala pewnoscia wystawilyby ksiazce ocene b.dobra. Ja bylabym bardziej krytyczna w swej ocenie.