Darmowe dodatki Edytuj książkę
literatura faktu
Elika77

Sugestywnie napisane, poszerzone w niniejszym wydaniu, wspomnienia wojenne Mieczysława Pawlikowskiego, znanego szerokiej publiczności ze świetnie kreowanej roli Onufrego Zagłoby w filmie pt. Pan Wołodyjowski, przywołują na pamięć dramatyczne chwile, przeżywane przez polskich lotników w latach drugiej wojny światowej. Autor w tym okresie był najpierw bombardierem w dywizjonie 300, nocnych...

Autor w tym okresie był najpierw bombardierem w dywizjonie 300, nocnych bombowców, a następnie w dywizjonie 301 pełnił służbę na samolocie zrzutowym. W pamiętniku swoim przedstawia historię wypraw bombowych na hitlerowskie Niemcy oraz losy swoje i najbliższych kolegów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2017-01-01

Bardzo ceniłem Mieczysława Pawlikowskiego. Zarówno za jego przeszłość jak i za kreacje filmowe. A jednak i on okazał się nie do końca prawym człowiekiem. Dlaczego ?