Oskar Pill. Dwa królestwa

Oscar Pill. Les deux royaumes
978-83-774-7675-8
powieść francuska
Ag2S

Nowa książka o wyprawie młodego Medykusa w głąb ludzkiego organizmu! Oskar Pill, trzynastoletni posiadacz rudej czupryny, nadzieja elitarnego Zakonu Medykusów, wyrusza w kolejną niezwykłą podróż, wnikając w ludzkie ciało. Czekają go jeszcze trudniejsze wyzwania niż za pierwszym razem, kiedy poznając układ pokarmowy, zdobył swoje magiczne Trofeum, Fiolkę Hepatolii. Po przejściu tajemniczego...

Nowa książka o wyprawie młodego Medykusa w głąb ludzkiego organizmu!

Oskar Pill, trzynastoletni posiadacz rudej czupryny, nadzieja elitarnego Zakonu Medykusów, wyrusza w kolejną niezwykłą podróż, wnikając w ludzkie ciało. Czekają go jeszcze trudniejsze wyzwania niż za pierwszym razem, kiedy poznając układ pokarmowy, zdobył swoje magiczne Trofeum, Fiolkę Hepatolii. Po przejściu tajemniczego rytuału dostanie się do Uniwersum obejmującego układ oddechowy i serce, stoczy walkę z podstępnym Mossem, a przede wszystkim zmierzy się z Czarnym Księciem, przywódcą Patologusów, który nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć Szmaragdową Tablicę skrywającą sekret życia.
Czy uda mu się połączyć siły ze współtowarzyszami, w tym odwiecznym szkolnym rywalem, i pokonać niespodziewane przeszkody? Czy w porę dostrzeże grożące mu niebezpieczeństwo?
I czy dorówna legendzie swojego ojca?

Warner Bros., producent filmów o Harrym Potterze, przymierza się do ekranizacji pierwszego tomu. Autor otrzymał za niego nagrodę Prix Ados przyznawaną przez francuskich nastolatków (2011).

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2012

źródło okładki: http://wab.com.pl/?ECProduct=1405&v=_tw

Veroniqusia | 2014-03-10

Tytuł: Oskar Pill. Dwa królestwa
Autor: Eli Anderson
Seria: Oskar Pill (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B
Ocena: 6/10

OPIS: Nowa książka o wyprawie młodego Medykusa w głąb ludzkiego organizmu!
I czy dorówna legendzie swojego...

manet110 | 2013-05-14
Przeczytana: 22 lutego 2013

Oskar znowu wchodzi do ludzkiego organizmu, jednak tym razem z kolegami i koleżankami. Jego wróg podstępem zmusił go do kradzieży Szmaragdowej Tablicy.Jednak książka kończy się szczęśliwie.

Moli | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałam tą książkę troszkę sceptycznie. Na początku troszkę nudziłam się, jakieś igraszki tam występowały, itp. Dopiero rozkręciłam się w połowie, a już na dobre, gdy Violette, Jeremy i Barth weszli do Wieży Eiffla nieproszeni jako szukający aktorki do filmu, oszukując przy tym troszkę głupiutką Fifties. Już wtedy czułam, że będzie zabawnie. Koniec rozdziału rozbawił mnie, prawie do łez i przez to MUSIAŁAM przeczytać do końca. Udało się.
Bardzo fajna książka. Przyjemnie się czyta i nie żałuję, że rozpoczęłam przygodę z Oskarem. Polecam. :)

Plaga | 2017-08-29
zostawmnie | 2017-07-02