Polskie skarby sakralne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "50 miejsc na weekend". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
A--

Kościoły, klasztory, sanktuaria. Spotkamy je wszędzie - wrosły w krajobraz polskich wiosek i miast. Są świadkami historii, świadectwem wiary, ale także fantazji i kunsztu budowniczych. Zapraszamy do poznania tych najwspanialszych. Nowa seria czterech weekendowych przewodników - albumów opisujących najciekawsze miejsca w Polsce - polecane i warte zobaczenia. Każdy tom serii jest bogato ilustrowany, z wciągającym tekstem i przydatnymi informacjami. Do obejrzenia, do poczytania, do skorzystania. W serii ukazały się: Polskie miasteczka z klimatem, Polskie miejsca mało znane, Polskie zamki i pałace.

źródło opisu: Multico, 2008

źródło okładki: Multico, 2008

bociek | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Może trochę na wyrost ta "6" - spodziewałem się ciut więcej, ale za pomysł i realizację niech będzie. Liczyłem na więcej informacji historycznych, ciekawostek - niestety na rynku można znaleźć przewodniki dotyczące całkiem innych spraw, w których znajdują się bardziej uszczegółowione informacje. Tą publikację można zaliczyć do pewnego rodzaju retrospektywnego spisu miejsc ważnych pod względem sakralnym.