Nieśmiałość. Czym jest i jak ją pokonać

Tłumaczenie: Marian Leon Kalinowski
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Buch für schüchterne
978-83-7489-348-0
psychologia, nieśmiałość
Wrona

„Masz tylko jedną szansę, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie.” To stwierdzenie spędza sen z powiek wielu nieśmiałym i sprawia, że w relacjach towarzyskich i zawodowych najczęściej odczuwają paraliżujący lęk. Ilu nieśmiałych, tyle rodzajów nieśmiałości, ale o tym, co wspólne wszystkim osobom z tą przypadłością, pisze znany psychiatra Borwin Bandelow. W oparciu o rzetelne badania naukowe...

„Masz tylko jedną szansę, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie.”

To stwierdzenie spędza sen z powiek wielu nieśmiałym i sprawia, że w relacjach towarzyskich i zawodowych najczęściej odczuwają paraliżujący lęk. Ilu nieśmiałych, tyle rodzajów nieśmiałości, ale o tym, co wspólne wszystkim osobom z tą przypadłością, pisze znany psychiatra Borwin Bandelow. W oparciu o rzetelne badania naukowe wyjaśnia, skąd się bierze nieśmiałość i przekonuje, że można z niej uczynić zaletę. Jako doświadczony terapeuta tłumaczy, jak się objawia, jak z nią żyć, a przede wszystkim jak pracować nad swoim lękiem przed innymi. Przedstawia nie tylko fakty ze świata przyrody, ale także czerpie z nauk społecznych, dzięki czemu Czytelnik oprócz konkretnych, sprawdzonych wskazówek otrzymuje fascynujący obraz nieśmiałości jako zjawiska o wielu obliczach.

Jeśli chcesz zrozumieć swoją nieśmiałość lub wesprzeć kogoś bliskiego w jego pracy nad sobą, koniecznie przeczytaj tą książkę. Poczujesz, że nie jesteś sam, i dowiesz się, że nieśmiałość można pokonać.

źródło opisu: http://gwp.pl/9541,niesmialosc-czym-jest-i-jak-ja-pokonac.html

czytam-polecam | 2019-03-11
Przeczytana: 29 marca 2018

Nieśmiałość to problem dotykający sporej grupy społecznej. Zazwyczaj wiąże się ona z naturalną powściągliwością w określonych sytuacjach życiowych. Najczęściej jest to przypadłość wrodzona a rzadziej nabyta. Kiedy nieśmiałość zaczyna utrudniać życie przeradza się w fobię społeczną i wymaga leczenia. Borwin Bandelow terapeuta i psycholog, który od lat zajmuje się problemem fobii społecznej w swojej książce bardzo dokładnie opisuje ten problem.
Jeśli w kontaktach społecznych odczuwasz dyskomfort w postaci szybszego bicia serca, wzmożonej potliwości, suchości w gardle to ta książka jest dla Ciebie.
Autor bardzo szczegółowo omawia problem i podpowiada w jaki sposób z nim walczyć.
Tłumaczy również w którym momencie osoba borykająca się z nieśmiałością powinna zasięgnąć porady specjalisty.
W książce jest kilka bardzo przydatnych rozdziałów np.
kontakt wzrokowy dla początkujących
mowa ciała dla osób nieśmiałych
jak swobodnie rozmawiać z mężczyznami (rady dla kobiet)
jak swobodnie...

BookBasset | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Nieśmiałość to żaden powód do wstydu, a w oczach wielu nawet zaleta, jednak jego patologiczne wyolbrzymienie potrafi zmienić życie chorego w koszmar. Autor to kwalifikowany psychiatra, więc wbrew polskiemu tytułowi i okładce nie jest jakiś stek pseudonaukowych półprawd i porad w stylu "uwierz w siebie", lecz popularnonaukowa pozycja próbująca przybliżyć aktualny stan wiedzy na ten temat oraz współcześnie stosowane metody leczenia, a to wszystko okraszane poradami dla osób które cierpią z powodu tych zaburzeń. Polecam!