Nieśmiałość. Czym jest i jak ją pokonać

Okładka książki Nieśmiałość. Czym jest i jak ją pokonać Borwin Bandelow
Okładka książki Nieśmiałość. Czym jest i jak ją pokonać
Borwin Bandelow Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Buch für schüchterne
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7489-348-0
Marian Leon Kalinowski
psychologia nieśmiałość

Okładka książki Paradoks czasu John Boyd, Philip G. Zimbardo
Paradoks czasu John Boyd, Philip G...
Okładka książki Wolę umrzeć, niż przytyć. Jak zrozumieć i pokonać anoreksję i bulimię Ira M. Sacker, Marc A. Zimmer
Wolę umrzeć, n... Ira M. Sacker, Marc...
Okładka książki Psychopatologia David L. Rosenhan, Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker
Psychopatologia David L. Rosenhan, ...

Nieśmiałość to problem dotykający sporej grupy społecznej. Zazwyczaj wiąże się ona z naturalną powściągliwością w określonych sytuacjach życiowych. Najczęściej jest to przypadłość wrodzona a rzadziej nabyta. Kiedy nieśmiałość zaczyna utrudniać życie przeradza się w fobię społeczną i wymaga leczenia. Borwin Bandelow terapeuta i psycholog, który od lat zajmuje się problemem fobii społecznej w swojej książce bardzo dokładnie opisuje ten problem.
Jeśli w kontaktach społecznych odczuwasz dyskomfort w postaci szybszego bicia serca, wzmożonej potliwości, suchości w gardle to ta książka jest dla Ciebie.
Autor bardzo szczegółowo omawia problem i podpowiada w jaki sposób z nim walczyć.
Tłumaczy również w którym momencie osoba borykająca się z nieśmiałością powinna zasięgnąć porady specjalisty.
W książce jest kilka bardzo przydatnych rozdziałów np.
kontakt wzrokowy dla początkujących
mowa ciała dla osób nieśmiałych
jak swobodnie rozmawiać z mężczyznami (rady dla kobiet)
jak swobodnie rozmawiać z kobietami ( rady dla mężczyzn)
Książka mimo że psychologiczna to napisana jest bardzo przystępnym i łatwym do zrozumienia językiem. Nie wyleczy ona z nieśmiałości, ale pomoże w rozpoznaniu problemu i podpowie jak umiejętnie podjąć z nim walkę. A przede wszystkim uświadomi osobom nieśmiałym, że nie są oni osamotnieni w tym problemie, bo ludzi walczących z nieśmiałością i fobią społeczną jest na prawdę dużo.

Nieśmiałość to żaden powód do wstydu, a w oczach wielu nawet zaleta, jednak jego patologiczne wyolbrzymienie potrafi zmienić życie chorego w koszmar. Autor to kwalifikowany psychiatra, więc wbrew polskiemu tytułowi i okładce nie jest jakiś stek pseudonaukowych półprawd i porad w stylu "uwierz w siebie", lecz popularnonaukowa pozycja próbująca przybliżyć aktualny stan wiedzy na ten temat oraz współcześnie stosowane metody leczenia, a to wszystko okraszane poradami dla osób które cierpią z powodu tych zaburzeń. Polecam!

Spodziewałam się więcej na temat jak nieśmiałość pokonać, jednak w książce nie ma o tym za wiele, poza stwierdzeniem że można iść na terapię lub brać leki. Sporo przykładów, jednak uważam, że ta książka za dużo nie wnosi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Psychologia
  • Buła
  • 2016
  • Bo kto się nie rozwija...
  • Psychologia, filozofia, religia, mitologie, magia, ezoteryka

Dodaj cytat z książki Nieśmiałość. Czym jest i jak ją pokonać