Wolę umrzeć, niż przytyć. Jak zrozumieć i pokonać anoreksję i bulimię

Tłumaczenie: Anna Mackiewicz
Wydawnictwo: Media Rodzina
Dying to be thin. Understanding and defeating anorexia nervosa and bulimia-a practical, lifesaving guide
978-83-7278-308-0
anoreksja, bulimia, przewodnik, dieta
Agata

Jedzenie i dieta stają się obsesją, która zagraża życiu. Pomimo, że specjaliści, a nawet media biją na alarm, w społeczeństwie, które wziąć faworyzuje szczupłą sylwetkę, coraz więcej ludzi woli umrzeć, niż przytyć.
Co to jest anoreksja?
Co to jest bulimia?
Jakie są ich przyczyny i symptomy?
Jak walczyć z destrukcyjnymi zaburzeniami?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.merlin.pl

Renata Zub | 2012-04-16
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

"Wolę umrzeć, niż przytyć. Jak zrozumieć i pokonać anoreksję i bulimię." - sam tytuł sprawił, że zechciałam sięgnąć po tę książkę, wierząc, że będzie inna niż wszelkie publikacje zgłębiające ten temat. I muszę przyznać, że nie zawiodłam się! Czego oczekiwałam?

- Doładnej charakterystyki obu zaburzeń.
- Wyszczególnienia objawów wskazujących na chorobę.
- Wskazania przyczyn wywołujących zaburzenia.
- opisania jak wygląda terapia
- przykładów osobistych, opisujących przebieg choroby, odczucia chorej
- ale przede wszystkim oczekiwałam klarownego przedstawienia negatywnych skutków choroby, oraz zagrożeń zdrowotnych z niej wynikających.

Wszystko znalazłam w tej książce! Od dłuższego czasu interesuje mnie zjawisko zaburzeń odżywiania. Chciałabym zrozumieć na czym dokładnie polega ten problem? Jakie są jego przeczyny? ale najbardziej ineresuje mnie jak to się dzieje, że pewnego dnia normalne z pozoru osoby wpadają w to błędne koło i chorobę prowadzącą na samo dno? Dlaczego widząc...

Katherina87 | 2012-11-15

Jak zrozumieć i pokonać anoreksję i bulimię.
Jedzenie i dieta stają się obsesją, która zagraża życiu. Pomimo, że specjaliści, a nawet media biją na alarm, w społeczeństwie, które wciąż faworyzuje szczupłą sylwetkę, coraz więcej ludzi Woli umrzeć, niż przytyć.
Każda osoba cierpiąca na anoreksję czy bulimię jest wyjątkowa. Są jedynie dwa czynniki, które powtarzają się w każdej historii: desperacka potrzeba kontroli i równie desperacki impuls w kierunku samodestrukcji.
Co to jest anoreksja? Co to jest bulimia? Jakie są ich przyczyny i symptomy? Dlaczego wiele zaburzeń odżywiania pozostaje niezauważonych przez rodziców, nauczycieli i przyjaciół? Jak walczyć z tymi destrukcyjnymi zaburzeniami? Na czym polega skuteczna terapia? Dzięki temu praktycznemu przewodnikowi- w którym pacjenci, lekarze, terapeuci i rodziny dzielą się swoimi doświadczeniami- znajdziesz odpowiedzi, które pomogą ci zrobić pierwsze kroki ku wyzdrowieniu.
Książka ta była mi bardzo pomocna podczas pisania pracy...

Mononoke | 2013-04-28
Na półkach: Przeczytane, Psychologiczne
Przeczytana: 2010 rok

Książka zawiera opisy różnych przypadków, począwszy od sytuacji chorych na zaburzenia odżywienia, po tradycyjne objawy i walkę z chorobą. Dostarcza wielu przydatnych informacji, jak i pokazuje trudności w leczeniu tego typu zaburzeń. Dobra dla wszystkich, którzy mieli styczność z tym problemem.

PannaOHara | 2016-10-31
Przeczytana: 10 listopada 2016