Człowiek, na którego nie szczekały psy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
ticket

Historia młodego człowieka, utalentowanego wszechstronnie, który gardząc w istocie tymi wedle swego uznania łatwymi uzdolnieniami, nie wierzy, aby warto im było poświęcić trud i upór. Wybiera więc z owej mnogości darów uzdolnienie najsłabsze: wrodzoną skłonność do aktorstwa. Dzięki inteligencji oraz umiejętnościom gier efektownych, lecz powierzchownych decyduje się na wybór dość nietypowej drogi do zawodu aktora, który to zawód w istocie lekceważy. Bawiąc się wymyślanymi intrygami, przeżywa rozliczne przygody, między innymi pomaga słynnej modelce magazynu "Playboy" w odzyskaniu brylantów po tatusiu i w tym celu organizuje fałszywą ekipę filmową, przy okazji podkochuje się w głupiutkiej, acz pięknej striptizerce, będąc jednocześnie obiektem miłosnej adoracji leciwej profesor Instytutu Teatralnego. Wszystko to doprowadza do efektownego, lecz niespodziewanego finału.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1983

źródło okładki: Wydawnictwo Łódzkie, 1983