dramat polski
Adrian Tync

W skład tomu wchodzi pięć tekstów dramatycznych - od odtworzonej po latach prawie młodzieńczej sztuki „Pan i sługa” po najnowszą „Owację na stojąco”. Znajdziemy w nich nawiązania do historii Polski i problemów, z którymi nie radzimy sobie od lat. Jest tu miejsce na miłość, ale i na rozważania nad egzystencją, nad losem artysty. Bart nie moralizuje, nie przekonuje nikogo do jakichkolwiek...

Jest tu miejsce na miłość, ale i na rozważania nad egzystencją, nad losem artysty. Bart nie moralizuje, nie przekonuje nikogo do jakichkolwiek prawd. Pisząc o najpoważniejszych sprawach, przekomarza się zarówno z bohaterami swoich utworów, jak i z Czytelnikiem. Zwodzi i uwodzi, a gdy wszystko już wydaje się oczywiste, podnosi ostrzegająco palec. Wywołuje uśmiech i śmiech, a nadchodząca z nimi refleksja sprawia, że przez chwilę czujemy się innymi, często mądrzejszymi ludźmi.

źródło opisu: nck.pl

źródło okładki: nck.pl