Krystyna Skarbek. Agentka o wielu twarzach

Książka i Wiedza
2008-01-01
2008-01-01
978-83-05-13533-7
szpieg historia biografia agent II wojna światowa

To nieprawdopodobne jak na tak ciekawy temat można napisać aż tak nudną książkę. Osoba Krystyny Skarbek była chyba tylko pretekstem do napisania książki o wywiadzie...

Coś niebywałego! Coś tak okropnego pod każdym względem dawno nie wpadlo w moje dłonie. Językowo - dno, błąd na błędzie. Merytorycznie - nudno, arcynudno, rozwlekle, nieporywająco. Multum odnośników, tak obszernych, że można by drugą książkę z tego stworzyć.
Nie dokończyłam, tak to coś jest odstręczające.
Forma elektroniczna, tak więc nie wydałam ani złotówki - ale byłabym na siebie zła!
I, rzecz chyba najważniejsza w całym powyższym kontekście - osoba autora, wyjątkowo obrzydliwa:

Nie dokończyłam, tak to coś jest odstręczające.
Forma elektroniczna, tak więc nie wydałam ani złotówki - ale byłabym...

Książka ta zawiera więcej szczegółów na temat wywiadu w Europie w czasie II wojny światowej i sytuacji politycznej niż samej Krystyny Skarbek. Autor pozbierał jednak to, co wiadomo o tej agentce i przedstawił na tle historycznym.

• Biografie
  • Częściowo przeczytane