Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicze nawyki: najpopularniejsze, najdziwniejsze, zakazaneAnna Sierant232
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant64
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać436
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jan Larecki
8
6,4/10
Pisze książki: powieść historyczna, biografia, autobiografia, pamiętnik, reportaż, encyklopedie, słowniki
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,4/10średnia ocena książek autora
39 przeczytało książki autora
157 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Słownik szpiega angielsko-polski słownik terminologii służb specjalnych
Jan Larecki
5,0 z 1 ocen
11 czytelników 1 opinia
2004
Najnowsze opinie o książkach autora
Słownik szpiega angielsko-polski słownik terminologii służb specjalnych Jan Larecki
5,0
Niby co trzeba jest, ale mało tego. Oczywiście nikt choć średnio inteligentny nie będzie szukał w niej żargonu obowiązującego w obecnych służbach. Dajmy na to: metod łowienia agentów jest cała masa i są one na ogół znane, choć INSTRUKCJE określające, w jaki sposób to robić, są ściśle tajne, choćby "Instrukcja o pozyskiwaniu, pracy i ewidencji agenturalno-informacyjnej sieci" z 1945 roku. Do dziś rzeczy tam opisane są użytkowane. Niestety ten słownik nie ma zamiaru nam takich kwestii - jak ta wspomniana przeze mnie - przybliżyć.
Ja rozumiem, że to angielsko-polski słownik. Rozumiem, że wszystko takie tajne, ale choć odrobinę można by użytkownikowi pomóc, czy np. zademonstrować starą, już nieużytkowaną terminologię podstawową (pojawiają się w książce takowe hasła, ale są one tak oczywiste, że serio nie potrzebowałabym kupować tej publikacji, aby zrozumieć pewne określenia).
Zdecydowanie więcej żargonu załapiemy, oglądając filmy czy czytając odpowiednie książki. Ale ładnie wygląda. Tak profesjonalnie. Niech sobie będzie.
Krystyna Skarbek. Wciąż tajemnicza agentka Jan Larecki
6,0
Postać Krystyny Skarbek zainteresowała mnie po wysłuchaniu pewnej audycji radiowej, dlatego ucieszyłam się,gdy w bibliotece wpadła mi w ręce książka Jana Lareckiego ,, Krystyna Skarbek. Wciąż tajemnicza agentka" . Nie jest to jednak typowa biografia, autor dogłębnie opisał działanie tajnych służb, struktury siatek szpiegowskich oraz ich metody działania. Sęk w tym, że ja nie przepadam za taką tematyką, dlatego moja opinia jest bardzo subiektywna. Czy dowiedziałam się czegoś o słynnej agentce? Tak , aczkolwiek czuję niedosyt informacji. Krystyna Skarbek miała burzliwe życie, pochodziła z arystokratycznej rodziny z domieszką żydowskiej krwi, ze strony matki.Wyróżniała się nieprzeciętną urodą, w 1930 roku startowała w wyborach Miss Polonia. Miała dwóch mężów, wielu adarotorów i długoletniego kochanka. Wokół jej życia i działalności szpiegowskiej narosło wiele legend i tajemnic. Jedną z nich jest tragiczna śmierć Krystyny w wieku zaledwie 44 lat. Poniosła śmierć z ręki obsesyjnie zakochanego stewarda, ale czy na pewno? Może to zabójstwo na zlecenie, próba uciszenia agentki , która wiedziała za dużo?
Dla mnie ta książka jest dobra, ale poznałam Krystynę Skarbek od strony agentki a nie kobiety, żony ,córki i przyjaciółki, jednak dla kogoś kto lubi czytać o kontrwywiadzie, szpiegach, operacjach wywiadowczych,to może być wspaniała lektura.