Teoria względności dla dociekliwych

Seria: Wiedza i Życie - Orbity Nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Relativity for the Questioning Mind
Ag2S

Pełne, a przy tym zwięzłe wprowadzenie do jednej z najważniejszych teorii naukowych. Daniel F. Styer w klarowny sposób przedstawia problemy czyhające na wszystkich, którzy pragną poznać teorię względności i zrozumieć, jak najprostsze pytania prowadziły Einsteina do niezwykłych odpowiedzi. Styer zaczyna od podstaw i starannie wyjaśnia pojęcia, na których bazuje teoria względności. Posługując...

Daniel F. Styer w klarowny sposób przedstawia problemy czyhające na wszystkich, którzy pragną poznać teorię względności i zrozumieć, jak najprostsze pytania prowadziły Einsteina do niezwykłych odpowiedzi. Styer zaczyna od podstaw i starannie wyjaśnia pojęcia, na których bazuje teoria względności. Posługując się prostymi równaniami i nieskomplikowanymi, czytelnymi diagramami, pokazuje, jak teorię tę należy stosować w różnych praktycznych sytuacjach. „Z miasta A do miasta B wyrusza pociąg jadący z prędkością…” – któż z nas nie spotkał się z tego typu zadaniami? A gdyby ów pociąg poruszał się z prędkością bliską prędkości światła? Gdyby w jednym z wagonów, zamiast grubasów jedzących tłuste kiełbasy, znajdowała się bomba ze sprytnym zapalnikiem uruchamianym sygnałem świetlnym? Robi się ciekawie, prawda? Daniel F. Styer wprowadza czytelnika w świat rakietowych sań, superszybkich pociągów, niebezpiecznych bomb czy wypraw do odległych gwiazd i udowadnia, że obiegowa opinia na temat teorii Einsteina nie myli się tylko w jednym – jest to teoria prowadząca do zadziwiających wniosków.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Bacho | 2016-04-03
Przeczytana: 08 marca 2015

Książka mnie, mikrobiologa, pozwoliła zrozumieć o co chodzi z tą teorią względności. Polecam!

Książka...względnie łatwa ;)

ZielonaCytryna | 2017-03-01