Nieskończone życie nieboszczyka. Nowości z frontu nauki

Tłumaczenie: Jacek Bieroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Never-Ending Days of Being Dead: Dispatches from the Front Line of Science
978-83-7506-574-9
popularnonaukowa
gall21

Czy możemy żyć wiecznie? Skąd pochodzimy? Co my właściwie u licha tu robimy? Marcus Chown, konsultant czasopisma „New Scientist”, odsłania przed nami naturę rzeczywistości, wszechświata i naszego miejsca w nim. Wychodząc od pytań, które odważnie stawiają obdarzeni wyjątkową wyobraźnią naukowcy, Chown prowadzi nas do granic naukowej wiedzy i pokazuje, że badane przez nich zagadnienia dotyczą...

Czy możemy żyć wiecznie?
Skąd pochodzimy?
Co my właściwie u licha tu robimy?

Marcus Chown, konsultant czasopisma „New Scientist”, odsłania przed nami naturę rzeczywistości, wszechświata i naszego miejsca w nim. Wychodząc od pytań, które odważnie stawiają obdarzeni wyjątkową wyobraźnią naukowcy, Chown prowadzi nas do granic naukowej wiedzy i pokazuje, że badane przez nich zagadnienia dotyczą tych samych kwestii i tych samych zagadek, które nurtują nas wszystkich.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Bacho | 2016-04-28
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Książka stanowi niejako krótki reportaż o nowych, zazwyczaj egzotycznych teoriach kosmologicznych. Moja stosunkowo niska ocena wynika z faktu, iż teorie te przeważnie nie mają wiele wspólnego z prawdziwą nauką, sięgają obszarów, gdzie nauka w rzeczywistości nigdy nie będzie miała nic do powiedzenia np. co było przed Wielkim Wybuchem. Co należy przyznać, autor w bardzo przystępny sposób je przedstawia, tym niemniej dla osób zainteresowanych istotnymi kwestiami we współczesnej kosmologii niniejsza książka może okazać się niewiele warta.

Krzysztof_g | 2013-08-06

Jest wiele książek popularnonaukowych poruszających podobne wątki,ale autor robi to z dużą przyjemnością dla czytelnika. Książka niegłupia, warto przeczytać,nawet jak się studiuje fizykę czy astronomię.

Andy | 2017-05-15
Szymon Białek | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Autor ma lekki język, ale treść książki jest dość... życzeniowa, stoi stosunkowo blisko filozofii. Jak na mój gust - zbyt blisko.

adambb | 2017-07-20
xoren91 | 2017-06-13