Życie jak Wino

Wydawnictwo: HAPRO Media Polska Sp. z o.o.
Życie jak wino
978-83-931701-0-4
sally1x1

Autobiografia Krzysztofa Krawczyka jest od dawna oczekiwaną, wyjątkową publikacją. To opowieść poprowadzona na dwa głosy, przez samego artystę oraz jego menadżera- Andrzeja Kosmalę. „Życie jak wino” przedstawia losy dwóch przyjaciół, których drogi życiowe i zawodowe splotły się wiele lat temu i wiodą wspólnie aż do dziś. W książce znajdziemy anegdoty i wspomnienia, na tle których pojawia się...

„Życie jak wino” przedstawia losy dwóch przyjaciół, których drogi życiowe i zawodowe splotły się wiele lat temu i wiodą wspólnie aż do dziś. W książce znajdziemy anegdoty i wspomnienia, na tle których pojawia się Polska dwóch systemów ekonomiczno-społecznych. Przeczytamy o niespotykanej męskiej przyjaźni, dowiemy się o kulisach sławy oraz barwnym życiu prywatnym Krzysztofa Krawczyka.

źródło opisu: HAPRO Media Polska Sp. z o.o., 2010

źródło okładki: http://www.qmmusic.pl/produkcje/szczegoly/zycie-jak-wino

Zuzanna | 2019-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2019

Na początek przyznam się do tego, że jestem fanką Krawczyka. Lubię jego piosenki, które są idealne np. na karaoke. Dlatego skusiłam się na tę książkę, bo w sumie mało wiedziałam o życiu tego piosenkarza.

I szczerze? Nie zawiodłam się. Książka napisana kwiecistym językiem, chociaż momentami jak dla mnie za dużo patosu. Ale życie i przygody Krawczyka zostały opisane ciekawie, a momentami humorystycznie. Uzupełnieniem są fragmenty napisane przez menedżera Andrzeja Kosmałę oraz unikalne zdjęcia.

Jest to książka dla tych, którzy chcą spojrzeć z innej perspektywy na karierę Krzysztofa Krawczyka, poznać go od innej strony. Nie tylko jako ekscentrycznego, zabawnego piosenkarza, lecz również jako dobrego, pracowitego człowieka. Warto, lektura pozytywnie mnie zaskoczyła.

Marcin | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Krzysztof Krawczyk jest jednym z najpopularniejszych piosenkarzy w historii polskiej muzyki rozrywkowej i jednocześnie wykonawcą w czasie trwającej kilka spenetrował prawie wszystkie jej gatunki.Śpiewał utwory rockowe, biesiadne, tanga, nie obcy jest mu swing, gospel, rosyjskie romanse czy muzyka etniczna. W książce napisanej wspólnie z wieloletnim przyjacielem i menadżerem Andrzejem Kosmalą,"Polski Tom Jones" wraca wspomnieniami do dzieciństwa, opowiada o pierwszych sukcesach z zespołem Trubadurzy i kulisach sławy w siermiężnych czasach byłego ustroju. Wspomina o poszukiwaniu swego miejsca na ziemi w odległej Ameryce i odnalezieniu go w podłódzkich Grotnikach, przypomina także czasy mniej odległe,tuż po upadku PRL-u, kiedy po krótkiej przygodzie z brzmieniami w spod znaku polsatowskiego "Disco Relaksu" miał olbrzymie problemy z zaistnieniem w zdominowanym przez młode wilki show biznesie. Nowe muzyczne życie zyskał dzięki płycie nagranej z Goranem Bregoviciem i nieco późniejszej...

Wiesława Kościuk | 2015-01-10

Po przeczytaniu -inaczej postrzegam pana Krawczyka. Lubię Jego twórczość, Jego śpiewanie, ale nie wiedziałam ile wysiłku kosztuje sława.

ewelcia staniszewska | 2013-06-23
Na półkach: Przeczytane, Bibliografie
Przeczytana: 23 czerwca 2013

świetna ksiazka uwielbiam bibliografie ta byla wyjatkowa:)