Narodziny biopolityki

Tłumaczenie: Michał Herer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wykłady Foucaultowskie z College de France". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Naissance de la biopolitique
978-83-01-16852-0
filozofia i etyka
loobeensky

Wykłady miały kontynuować rozważania z Bezpieczeństwa, terytorium, populacji. Chodziło o zbadanie liberalizmu jako czegoś, co "wyznacza ogólne ramy biopolityki", a następnie o dokładną analizę samej polityki życia. Jak jednak wiedzą czytelnicy Foucaulta, nie zawsze trzymał się on planu. Ostatecznie wykłady skupiają się na dziejach i naturze liberalnego modelu urządzania. Foucault wykorzystuje okazję do szeroko zakrojonych rozważań nad współczesnością: przed- i powojenną liberalną myślą ekonomiczną, jej wersją niemiecką i amerykańską, polityką gospodarczą RFN oraz francuską polityką socjalną.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 2012

źródło okładki: pwn.pl