Mamusiu wróć

Seria: Pisane przez życie
Wydawnictwo: Hachette
I miss mymmy
literatura faktu

Dla uzależnionej od narkotyków i chorej psychicznie Leah jej mała córeczka jest całym światem – kiedy więc opieka społeczna chce umieścić ją w rodzinie zastępczej zdesperowana kobieta porywa dziewczynkę z domu swych rodziców i znika. Zagubiona i bezbronna 4-letnia Alice nie rozumie, dlaczego nie wolno jej zostać u kochających dziadków. Cathy, która będzie teraz rodzicem zastępczym Alice, też...

Alice, też tego nie pojmuje – to po prostu nie ma sensu…

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/img/745/p_pdf74510010_1.pdf

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/img/745/p_pdf74510010_1.pdf

Ania | 2013-10-05
Na półkach: 2013
Przeczytana: 05 października 2013

Cathy jest rodzicem zastępczym.Ma dwójke własnych nastoletnich dzieci Ardiana i Paule oraz Lucy dla której jest rodzicem zastępczym od roku.Ma zaopiekować się czteroletnią dziewczynką Alice,która została porwana przez swoją matke.Po trzech dniach dziewczynkę odwozi na posterunek kolega matki a z tamtąd pod opiekę Cathy.
Dziewczynka od samego początku wydaje się być bardzo dojrzała jak na swój wiek,dużo rozumie,jest dobrze wychowanym i zadbanym dzieckiem,które szybko zdobywa miłość osób które ją poznają.Jej sprawa od samego początku jest trudna i ma wiele pytań i wątpliwości.Cathy bardzo angażuje się emocjonalnie w sprawę Alice,chce dla niej jak najlepiej starając się by dziecko trafiło spowrotem pod opieke dziadków i matki.Na początku według decyzji opieki społecznej dziewczynkę ma wychowywać jej ojciec,który do tej pory nie interesował się jej życiem wraz ze swoją żoną,która nie może mieć dzieci.Alice od samego początku nie lubi spotykać się z nimi i nie darzy ich sympatią za to...

Justyna Antoniewicz | 2016-06-14

Przejmująca i wzruszająca bardzo opowieść o 4-letniej Alice, która została odebrana od swojej mamy i kochających dziadków przez opiekę społeczną, biurokrację...chciała być ze swoją mamusią, którą kocha całym sercem, a wyrwano ją od niej.
To się mi w głowie nie mieści, jak można pozbawiać rodzica takiej małej dziewczynce, która pragnie być z nim to jest straszne!
Łzy mi poleciały, czytając tę historię wzruszyła mnie do łez, zasmuciła...Cathy zaopiekowała się malutką Alice, zamieszkała u niej w domu z jej dziećmi, ale tęskniła bardzo za swoją mamą z którą nie może się zobaczyć.
Była chora psychicznie i zażywała narkotyki, a tak naprawdę kochała swoją córeczkę, pragnęła, żeby wróciła do niej. Z ojcem i jego nową żoną nie chciała być, jeździć do nich, była związana bardziej emocjonalnie ze swoją mamusią.
Pięknie napisana, poruszająca książka na prawdziwych faktach warto przeczytać polecam!!!!

Psotka | 2014-07-31
Na półkach: Recenzje na blogu
Przeczytana: 27 lipca 2014

Literatura faktu to gatunek przeze mnie wielbiony,ta wydawana przez Hachette zajęła bardzo szczególne miejsce w moim sercu i umyśle.
Pozycje pani Glass poznałam już jakiś czas temu i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych. "Mamusiu wróć" to jedna z nich, choć trochę odmienne losy spotykają tu główną bohaterką tak Cathy jak i jej podopieczną Alice. Cathy od lat jest rodzicem zastępczym dla dzieci, które oczekują na adopcję. Jej podopiecznymi są dzieci w przeróżnym wieku. Jednak łączy jej jedno - prawie każde z nich doświadczyło w swoim krótkim życiu czegoś tak strasznego jak: gwałt, molestowanie, przemoc fizyczna i/lub psychiczna.Zdobycie zaufania takiego dziecka to nie lada wyzwanie. Jednak "Mamusiu wróć" to zgoła inna historia.Poznajemy tu mianowicie czteroletnią Alice, która delikatnie mówiąc została zabrana dziadkom czego powodem jest niefrasobliwość opieki społecznej! Mając wspaniałą opiekę małą zostaje przekazana i umieszczona u Cathy. Tylko kilku pracowników związanych ze...

Deutschland91 | 2014-01-20
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Opieka społeczna często odbiera dzieci rodzicom z powodów zaniedbań, znęcania się nad dziećmi czy w szczególnie drastycznych przypadkach takich jak wykorzystywanie seksualne. Jednak zdarza się, że dziecko zostaje rozdzielone z rodzicami niesłusznie. Pozostaje pytanie dlaczego opieka odbiera dziecko, skoro między rodzicami a dzieckiem jest szczególna więź.
W swojej książce Cathy Glass opisuje historie 4-letniej dziewczynki Alice, która została zabrana od matki i dziadków. Kiedy dziecko pojawia się w domu Cathy od razu zjednuje sobie sympatie domowników. Dziewczynka nie tylko zauroczyła Cathy , lecz także trójkę pozostałych : 14-letniego Adriana i 10-letnią Paulę oraz 12-letnią Lucy ,która od roku jest objęta opieką zastępczą. Dziewczynka jest grzeczna i sprawia wrażenie bardzo dojrzałej jak na swój wiek. Bardzo tęskni za swoją mamą i dziadkami. Pyta dlaczego została z nimi rozdzielona. Cathy również nie rozumie czemu dziecko zostało zabrane, skoro dziadkowie się nią należycie...

Anne18 | 2013-07-04
Na półkach: Moja biblioteczka
Przeczytana: 04 lipca 2013

„Na świecie jest tyle małych rzeczy, które mogą nam przynieść szczęście, ale czasem żeby je znaleźć, trzeba się bardzo postarać".

Kolejna książka Cathy Glass za mną. Ostatnio bardzo często sięgam po jej powieści. Historie dzieci , którymi przez jakiś czas się opiekuje są wzruszające, pełne emocji , trudne i prawdziwe. Nie inaczej było w przypadku czteroletniej Alice. Dziewczynka w pierwszych latach swojego życia była wychowywana przez matkę . Jednak z chwilą gdy kobieta zaczęła mieć poważne problemy z narkotykami dzieckiem opiekowali się dziadkowie. Mała była z nimi bardzo mocno związana, wiedziała, że nic jej nie grozi. Pewien desperacki czyn matki spowodował iż dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej. Cathy przyjmując Alice pod swój dach nie do końca rozumie dlaczego musi ona pożegnać się z ukochaną babcią i dziadkiem. Czterolatka na początku jest mocno zagubiona i przestraszona. Ciągle wypytuje o babcie i zastanawia się gdzie jest jej mamusia. Chociaż Cathy ...

MoniS | 2015-02-24
Na półkach: Rok 2015
Przeczytana: 23 lutego 2015

Wzruszajaca opowiesc o malej dziewczynce ktora zostala wyrwana z kochajacego domu przez instytucje opieki spolecznej i jej niedopatrzenie. Alice przez prawie rok musiala mieszkac u Cathy ktora nawiasem mowiac wspaniale sie nia opiekowala, bo dorosli ludzie decydujacy o jej losie nie przykladali sie do swojej pracy tak jak nalezy. Na szczescie znalazly sie takie osoby ktore wziely sprawy w swoje rece...
Czyta sie szybko i z wielka ciekawoscia. Jak wiadomo, najlepsze ale i tez najbardziej bolesne historie pisze samo zycie.

PurpurowaDama | 2016-01-27
Na półkach: Wzruszające
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Piękna i wzruszająca historia, opowiedziana przez Cathy, która jest rodzicem zastępczym. Trafiła do niej czteroletnia Alice, która nie mogła zrozumieć dlaczego nie mogła mieszkać z ukochanymi dziadkami lub z ukochaną mamusią. W książce pięknie są opisane odczucia zagubionego dziecka. Ukazany jest również problem dotyczący systemu opieki społecznej oraz procedur adopcyjnych.
Uważam, że jest to piękna propozycja dla tych, którzy lubią literaturę typowo opowiadającą o życiu.

Rose | 2016-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Jestem świeżo po drugim spotkaniu z Cathy Glass i jej najbliższymi. Tym razem do rodziny dołączyła malutka Alice, niezwykle mądra i kochana dziewczynka, która została odebrana rodzinie bez której nie wyobraża sobie życia. Czytając "Mamusiu wróć", wielokrotnie wzruszałam się widząc jaką wielką krzywdę wyrządzono rodzinie Alice jak i jej samej rozdzielając ich. Książkę podobnie jak "Czy mnie pokochasz?" pochłania się w mgnieniu oka. Bohaterowie w jednym momencie stają się bliscy i wraca się do nich jak do swoich przyjaciół, chcąc jak najszybciej wiedzieć jak potoczą się dalsze losy. Zdecydowanie sięgnę po kolejne książki Cathy, którą podziwiam za odwagę i zaangażowanie w to, aby tak wiele dzieci zaznało prawdziwego i dobrego domu.

zaczytanyskrzat | 2014-07-14
Na półkach: Posiadam

Cathy Glass nie napisała chyba jeszcze złej książki. Historia małej Alice wciąga już od pierwszej strony i nie można się od niej oderwać do ostatniego słowa. To pięknie napisana i poruszająca historia o sile miłości, przywiązaniu, przyjaźni.

Madi | 2013-09-13
Na półkach: Na faktach
Przeczytana: 13 września 2013

Jest to moje 3 spotkanie z tą autorką i tak jak przy pierwszej jej powieści byłam zachwycona,tak ta powieść trochę mnie rozczarowała.
Książkę czyta się na pewno lekko i szybko-jest napisana prostym językiem,aż nieraz za bardzo przesadnie i zbyt szczegłowo(ile łyżek cukru wsypała,itp ) co nieraz było irytujące.
Jednak cała historia czteroletniej Alice była tak poruszająca i tak ujmująca ,że chciało się czytać jednym tchem aż do samego końca.
Zdziwiona byłam ileż to ludzi zaangażowanych jest do takiego 1dziecka(matka zastępcza,łącznik,pracownik socjalny,kurator,psycholog i inni).
A w tej historii autorka pokazała nam, że mimo iż dziewczynka nigdy nie powinna znaleźć się w rodzinnie zastępczej,to jednak dzięki takiemu sztabowi ludzi i ich ciągłych obserwacji udało się wszystko wyjaśnić i historia Alice zakończyła się szczęśliwie.
Z jednej strony człowiek jest zły,że taki los spotkał dziewczynkę i jej bliskich, ale z drugiej strony dobrze jest wiedzieć ,że są takie osoby i...