Pretty Little Liars. Bez serca

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Cykl: Pretty Little Liars (tom 7)
Wydawnictwo: Otwarte
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Heartless. Pretty Little Liars Novel
Ag2S

Siódmy tom popularnej serii „Pretty Little Liars”

KTOŚ BARDZO WAM BLISKI ZNA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI.
A.

Emily, Aria, Hanna i Spencer są niemal pewne, że widziały Alison. Rozpoczynają śledztwo, kierując się wskazówkami od A. Ich desperackie działania prowadzą do zaskakującego finału. Czy dziewczyny uwolnią się wreszcie od tajemniczego prześladowcy?

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Arlet | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016

Czego to A. już nie wymyśli? Cuda i dziwy!

Co można zrobić, by dowiedzieć się prawdy? Zostać amiszką, uwierzyć w duchy, wylądować w psychiatryku, mieć prorocze sny, a może zrzucić winę na kogoś najbliższego?

Kłamczuchy przestają być wiarygodne i staja się pośmiewiskiem. Czy uda im się odzyskać dobre imię?
To, co A. przygotował/a dla dziewczyn w tym tomie po prostu w głowie się nie mieści.

Końcówka bardzo emocjonująca i szokująca. Obawiam się tylko tego, czy autorka nie zaczyna za bardzo motać po to, by powiększyć liczbę książek w serii. Oby nie...

Nie chcę się rozpisywać, ponieważ wolę dłuższą opinię zostawić na ostatnią część cyklu. Skąd to dziwne postanowienie? Mianowicie: gdy skończę jeden tom i wyrobię sobie o nim zdanie to czytając kolejny zmieniam je całkowicie. Duży wpływ mają na to nowe postacie i zdarzenia.

W ,,Bez serca" autorka postanawia odsłonić rąbek tajemnicy i ujawnić tożsamość mordercy Alison, ale czy to na pewno on, czy to może kolejna intryga -A. Nie wiem, jednak mam nadzieję, że to nie on popełnił morderstwo. Spodziewałam się czegoś bardziej zawiłego w stosunku do wątku przestępcy, że okaże się kimś, kto towarzyszy czytelnikowi od początku. Miałam nadzieję, że Sara Shepard okaże się mistrzem kryminału i tak to wszystko rozegra, że kończąc serię uśmiechnę się z podziwem. Niestety na to się nie zapowiada. Mordercą okazała się osoba, o której nie było nic nigdy wspomniane. Została stworzona na potrzebę akcji. Szkoda, bo zapowiadało się nieźle.

magda | 2013-10-16

Bez serca to już siódma część serii Pretty Little Liars opowiadającej o losach czterech przyjaciółek z Rosewood. Dziewczynom niemal cudem udało się wyjść cało z pożaru. Niestety chyba nawdychały się za dużo dymu i uległy zbiorowej halucynacji. Zgodnie utrzymują, że widziały kogoś, kto od dawna nie żyje. A może tylko im się wydawało...? Wieści jednak szybko się roznoszą i wkrótce Emily, Aria, Hanna i Spencer zostają okrzyknięte kłamczuchami i to nie tylko przez mieszkańców miasteczka, ale także przez media, które poszukując sensacji niepotrzebnie nagłaśniają całe zdarzenie.

Jak się można było spodziewać, dziewczyny nie mają lekko. Jest wiele spraw, które muszą wyjaśnić, tym razem jednak nie jednoczą sił, ale działają raczej w pojedynkę. Emily, kierując się wskazówkami przysłanymi przez A., wyrusza do wioski Amiszów. Nie do końca jednak pojmuje sen tej wyprawy i nie ma pojęcia, czego właściwie może dowiedzieć się w takim miejscu. Hanna trafia do kliniki Zacisze Addison-Stevens,...

młoda_pisarka | 2013-11-15
Przeczytana: 17 listopada 2014

"BIEDNE KŁAMCZUCHY..."

W Rosewood jak zwykle wiele się dzieje...

Nasze cztery główne bohaterki zostają uratowane z pożaru, który został podłożony w lesie przy domu Spencer. Tyle tylko, że Aria wyłoniła się z lasu z dwiema cennymi rzeczami... - no nie do końca rzeczami. Pierścionek Iana leżał w miejscu, gdzie wcześniej znalazły jego ciało, ale co w lesie robiła... Alison?!

Kłamczuchy są w jeszcze większych tarapatach niż wcześniej. Nie dość, że zmagają się z widmem Ali to jeszcze wydaje im się, że wreszcie odkryły prawdę o jej śmierci. Ale obie podejrzane osoby zaprzeczają wszystkiemu, a jakby tego było mało informator Kłamczuch... może wcale nie jest tak naprawdę tym, za kogo się podaje?

Media wszystko mogą przeinaczyć, wyciągnąć z całości tylko to, co zainteresuje ludzi. Wszystkie cztery dziewczyny muszą stawić czoła gangom dziennikarzy, ale także ich największemu wrogowi... A.

Ponieważ A. zna wszystkie odpowiedzi, a finał tego etapu A. zaplanowało perfekcyjnie.

Kiedy...

lacerta | 2013-04-28
Na półkach: Przeczytane, Zekranizowane
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Nie tak ciekawa jak poprzednie części, ale nadal interesująca i wciągająca. Dużo się dzieje, naprawdę dużo. Końcówka nie trzyma mnie jakoś w napięciu, chociaż nie można zaprzeczyć, że znowu jestem trochę zszokowana tym co się stało.
Emili stała się moją najbardziej irytującą bohaterką. Uśmierciłaby każdego jeśli tylko miałoby to znaczyć, że Ali żyje.
Książka sama w sobie jest naprawdę dobra, czyta się ją lekko. Chociaż jeżeli miałabym ocenić całą serię to raczej moja ocena byłaby niższa. Wydaje mi się, że autorka sama się zakręciła w całej fabule, szkoda, że nie stworzyła więcej wątków sprawy, bo ile można czytać o jednym i tym samym. Mamy wyjawiane tajemnice, które i tak okazują się całkowicie niezwiązane ze sprawą śmierci Ali, co zaczyna mnie irytować.

Ruthless_Woman | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

Sara po raz kolejny mnie zaskakuje ;]
Mimo iż to jest już 7 część nadal trzyma mnie w napięciu ;P

Lenka | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Autorka obrabowała chyba bank z pomysłami, bo zwodzenie czytelnika przez siedem tomów wymaga nie lada umiejętności.
Ale niestety, cała ta historia zaczyna mi się już dłużyć. Chętnie dowiedziałbym się kto jest tajemniczym A. i sięgnęłabym po inną książkę.

marysmusial | 2014-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2014

"Chciałbym mieć serce.." Blaszany Drwal.

Miałam długą przerwę od Pretty, muszę przyznać, że już troszeczkę się gubię między fabułą w książkach a serialu..
"Bez serca" czytało się lekko, jednak bez większego entuzjazmu.. Nie wiem czy mam współczuć Hannie,Emily,Spencer i Arii.? Bo tak na prawdę czego? Tego, że przez swoją głupotę wpadają w kolejne pułapki A.?
W tej części nagrodę najbardziej irytującej postaci otrzymuje- Hanna- która pokazała jak egoistyczną panną potrafi być,już zapomniała jaka była kiedyś i że słowo boli najbardziej..
Mam nadzieję, że następną część przeczytam z większą przyjemnością, bo jak na razie do tej podchodzę jakoś 'Bez serca'

książek: 1941
Aniutka90 | 2012-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2012

To już siódmy tom PLL w moim "dorobku".
Kłamczuchy nie mają lekko, nikt im nie wierzy, coraz więcej tajemnic wychodzi na jaw i dziennikarze nie dają im spokoju. Szum wokół nich rośnie. Piszą o nich w gazetach, mówią w telewizji. Dziewczyny nie mają łatwego życia w Roswood. W dodatku czy na prawdę widziały Alison? Czy to wyobraźnia płata im figla?
Emily zostaje wysłana przez A. na wieś do wioski Amiszów by dowiedzieć się czegoś o Alison.
Hanna trafia do (wariatkowa :P)ośrodka Zacisze by dojść do siebie.
Aria będzie szukała medium by skontaktować się ze zmarła przyjaciółką.Czy jej się to uda?
Spencer odkrywa mroczne sekrety swojej rodziny, nie wierzy że Ali żyje. A jej matka prowadzi ciche konwersacje z Melissą. Czy one coś ukrywają przed nią? I czy Spencer została adoptowana?
Jak zwykle kolejna część jest świetna. Jak pisała moja poprzedniczka pani Shepard utrzymuje napięcie i poziom książek na najwyższym z możliwych! Sama się dziwię jak ona to robi?! Wielkie brawa!
Kolejny tom...

patusia_dorota | 2014-05-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 04 maja 2014

Pamiętacie jeszcze, co wydarzyło się w poprzednim tomie? Dziewczyny znalazły się w niebezpieczeństwie. Ktoś podpalił las niedaleko domu Spencer, dziewczyny uciekały i nagle kogoś zobaczyły. Widziały kogoś podobnego do Ali. Ale czy to prawda? Lekarze mówią, że to jedynie przywidzenie, to się zdarza przy niedotlenieniu, ale czy na pewno było to. Przecież wszystkie ją widziały i to w tym samym czasie. Teraz dziennikarze zadają pytania, nie wierzą im. Kłamczuchy wpadają w coraz większe tarapaty.

Pretty Little Liars to chyba najdłuższa seria, jaką czytam. Ciągnie się i ciągnie, a rozwiązania wciąż nie widać. Nowe poszlaki, nowe wskazówki, nowi sprawcy, nowi A., nowe ofiary, a jednak nic nie jest pewne, bo w każdym tomie Sara Shepard obala jakieś teorie. Niczego nie jestem już pewna. Tym razem zaczytywałam się w siódmej książce zatytułowanej „Bez serca”. Początkowo było nudno, nie wiele się działo, ale to zaczęło się zmieniać, gdy dziewczyny zaczęły własne, oddzielne śledztwa. Każda...