Zabójcy i ich ofiary. Psychologiczne podstawy profilowania nieznanych sprawców zabójstw

Wydawnictwo: Wydawnictwo Instytutu Ekspertyz Sądowych
profilowanie kryminalne
popularnonaukowa

Zabójcy i ich ofiary to pierwsza w Polsce książka poświęcona psychologicznym podstawom procesu profilowania nieznanych sprawców zabójstw. Przedstawia ona historię tej dziedziny psychologii śledczej oraz współczesne kierunki badań prowadzonych w tym zakresie, a także model postępowania stosowany do opracowywania ekspertyz typologicznych w praktyce Instytutu Ekspertyz Sądowych. Część empiryczna książki prezentuje wyniki badań, którymi objęto 189 sprawców zabójstw oraz ich ofiary. Przyjmując jako punkt odniesienia główną motywację czynu, opisano mechanizmy psychologiczne leżące u podłoża zarówno specyficznego zachowania zabójców, jak i złożonych relacji sprawca – ofiara.
Książka, obejmująca przede wszystkim aspekty praktyczne i naukowe profilowania psychologicznego, może być również ciekawa dla tych wszystkich, którzy interesują się zbliżoną tematyką, a z zagadnieniami tworzenia psychologicznych portretów zabójców zetknęli się np. poprzez film i literaturę.

źródło opisu: Wydawnictwo Instytutu Ekspertyz Sądowych, 2002

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.ies.krakow.pl/

Czarnoskrzydła | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Moje:), STUDIA
Przeczytana: 27 lipca 2016

zbiór artykułów, bardzo ciekawych i dużo wnoszących do tematyki

Zaczytany | 2015-11-06

Bardzo dobry podręcznik wprowadzający w arkana profilowania psychologicznego.