Tajemnica dzikiego uroczyska

Wydawnictwo: Literatura
Andman

Co może spotkać ciekawego świata chłopaka w zetknięciu z wyższą cywilizacją kosmosu? Czy ma szanse stawić czoła jej wyzwaniom? Czy dziewczyny, te "piekielne licealistki" rzeczywiście nie są otwarte na Wielką Niespodziankę Stamtąd? Oto niektóre pytania na które odpowiada ta książka. Fani Edmunda Niziurskiego, autora "Księgi urwisów", "Sposobu na Alcybiadesa", "Naprzód, wspaniali" - będą...

Czy ma szanse stawić czoła jej wyzwaniom?
Oto niektóre pytania na które odpowiada ta książka. Fani Edmunda Niziurskiego, autora "Księgi urwisów", "Sposobu na Alcybiadesa", "Naprzód, wspaniali" - będą zaskoczeni treścią tej książki, ale na pewno się nie zawiodą.

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Hubert | 2017-10-04
Na półkach: 2017
Przeczytana: 30 września 2017

Po książkę sięgnąłem z racji fascynacji inną książką autora - "Sposobem na Alcybiadesa". Przed przeczytaniem pierwszego zdania nie wiedziałem o niej nic, nie wiedziałem czego się spodziewać - zatem wziąłem ją "na żywca".

Książka nadal dotyczy młodzieży licealnej, nadal jest lekka i przyjemna - i na tym kończą się jakiekolwiek podobieństwa. Niespodzianką dla mnie wątek science-fiction, przy czym jednak zdecydowanie bardziej "fiction". Rasa eechtonów, jej biologia, zwyczaje i społeczeństwo są dość zabawne, ale z poważną naukową wiedzą nie ma nic wspólnego.

Ale co tam nauka. Akcja wartka i wciągająca, czeka nas mnóstwo zwrotów akcji, niespodzianek, śmiechu, jest odrobinka wzruszenia i wszystko inne, co jest w dobrej książce - istna karuzela emocji. Tylko zakończenie lekko kuleje, chociaż raczej wszystko jest wyjaśnione i chyba jednak szczęśliwe.

Nie jest to jakaś wybitna lektura, do "Sposobu na Alcybiadesa" troszkę jej brakuje, ale i tak warto zainteresować się tą pozycją jeżeli...

Tintinka | 2014-06-18
Na półkach: Rok 2014
Przeczytana: czerwiec 2014

Może to wina tego, że nie jestem nastoletnim chłopcem, a może tego, że jestem już na innym etapie czytelniczym, ale tym razem Pan Niziurski mnie nie przekonał. Ani kosmici, ani ich wulgarność, ani postać główna. Raczej nie jest to wina języka, który trąci myszką- to akurat jest urocze, ale sama historia, te nazwy.... dla tych, który lubią s.f. - albo podejżewają że lubią, bo są w młodym wieku - niech siegną, cała reszta - ryzykujcie, a nóż ....

rogal | 2017-06-08
Na półkach: Edmund Niziurski
Przeczytana: 2015 rok

Uwielbiam książki tego autora ale tą akutat niezabardzo.
Troche jej nie rozumiem. Książka jest fantastyczna a że lubie fantazy to sięgnełam po tę książkę ale tu tego elementu fantastycznego buło za dużo
początek byl świetny śmieszny ale puźniej książka nie wywarła na mnie dużego wrażenia.
Gdyby wam też sie ta książka nie podobała to nie zrażajcie się do tego autora. Terz nie szczegulnie polecam tęksiążkę ale chętnie polece wam inne książki Edmunda Niźurskiego moją jedna z ulubionych jest Awantura w niekłaju.

fuzja | 2014-08-14
Na półkach: Poszukuję

Jak zwykle świetne, a nawet lepsze, bo tym razem autor użył całej swojej niespotykanej wyobraźni i stworzył zupełnie nową cywilizację

gorzka | 2014-01-21
Przeczytana: 03 października 2013

Książka świetna na poprawę humoru. Akcja obfituje w zaskakujące zwroty pełne zabawnych wypadków (dla czytelnika, nie dla bohatera). Nie wiedzieć czemu utkwił mi w pamięci jeden z cytatów (bardzo użyteczny zresztą:)), mianowicie: "Zamknij się świński ryjku!":)))). Ktoś ma ochotę się pośmiać? Zachęcam do przeczytania "Tajemnicy ...".

Jakub Kałuża | 2013-01-20
Na półkach: Posiadam

To moja 2 przeczytana książka Niziurskiego po Sbosobie na Alcybiadesa. Jako że ta pierwsza była wciągająca i ciekawa, nie mogłem się doczekać przeczytania tej drugiej. Nie myliłem się; wspaniała, wciągająca i mimo że wątek sci-fi nieco drętwy to i tak jest to jedna z najlepszych książek w moim życiu

krasnylud | 2015-06-13
Na półkach: Posiadam

Świetnie mi się to czytało, strasznie wciągająca książka, nieco przerażająca. I przedstawienie kosmitów jest cudowne. Może trochę końcówka szwankuje, ale było warto

Snacky | 2017-07-03
Przeczytana: lipiec 2017