Poza głębią dźwięków. Delfiny w swojej uzdrawiającej mocy

Wydawnictwo: Hedom
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-933211-1-7
zdrowie, medycyna
Booka

Książka opowiada o tym, w jaki sposób delfiny mogą poprawić stan naszego zdrowia, polepszyć naszą kondycję psychiczną, wpłynąć na obszary inteligencji, podnosząc jej poziom, wyostrzając zmysły i pomagając nam żyć w harmonii z otoczeniem. W życiu każdego człowieka, niezależnie od wieku, te aspekty odgrywają istotną rolę. Słuchanie muzyki relaksacyjnej ze śpiewem delfinów w widoczny i odczuwalny...

jej poziom, wyostrzając zmysły i pomagając nam żyć w harmonii z otoczeniem.
Słuchanie muzyki relaksacyjnej ze śpiewem delfinów w widoczny i odczuwalny sposób wpływa na codzienność naszą i naszych dzieci, podczas nauki, zabawy,
relaksu czy snu. Zaprezentowane w książce doświadczenia mojego syna Łukasza z delfinami i ich muzyką są przykładem ważnych czynników, które miały i mają wpływ na jego rozwój.
Słuchanie dołączonej płyty CD z muzyką delfinów, zwiększy potencjał naszego pojmowania natury i pozwoli, aby oddziaływała ona na nas w sposób łagodny, a zarazem skuteczny w nawiązywaniu przyjaznej relacji ze światem.

źródło opisu: http://www.porawska.page.tl/Books-_-Polish.htm

źródło okładki: http://img.webme.com/pic/p/porawska/frontpozaglebiadzwiekow.jpeg

Booka | 2012-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

W tej niepozornej książce autorka przedstawia główne aspekty terapii dźwiękiem. Dźwiękiem nietypowym, bo płynącym prosto od delfinów (jak sama pisze: zwierząt, które kojarzą się głównie z "uśmiechniętymi stworzeniami" oraz same wprawiają osoby, które na nie patrzą w zadowolenie i uśmiech na twarzy).
Oprócz przedstawienia korzystnych dla zdrowia (głównie psychicznego) aspektów terapii dźwiękiem delfinów, opisuje też samą naturę tych zwierząt, a także uczula na fakt trzymania tych sympatycznych stworzeń w niewoli.
W niektórych momentach miałam jednak wrażenie, że autorka powtarza to, co było już mówione kilka rozdziałów wcześniej (bądź kilka fragmentów wcześniej). Dlatego nie mogę dać oceny dobrej.
Do książki dołączona jest płyta CD, na której znajdują się dźwięki delfinów (tej płytce należy się maksymalna ocena;-))
Polecam zarówno książkę, jak i odsłuchanie uspokajającej (kojącej wręcz) płyty.

delfin7 | 2016-01-05
colargol | 2015-05-18