LIBERALIZM contra NACJONALIZM Problem europejski przełomu wieków

Okładka książki LIBERALIZM contra NACJONALIZM Problem europejski przełomu wieków Andrzej Jaszczuk
Andrzej Jaszczuk Wydawnictwo: Instytut Liberalno-Konserwatywny nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Instytut Liberalno-Konserwatywny
1999-01-01
1999-01-01

Książka bardzo słabo napisana, przez 3/4 ma miejsce ciągłe przytaczanie poglądów Spasowicza i rozgrzeszanie go z jego - nie oszukujmy się - antyniepodległościowych postaw. Może i początkowo jego stanowisko można było brać pod uwagę, jednak kiedy nie sprawdziło się, to powinien posypać głowę popiołem, podobnie jak autor, który broni swojego idola do ostatniej kartki, ledwo co przyznając jego błąd. Jedyny plus jest taki, że poznałem historię polskiej myśli konserwatywno-liberalnej.

• Do kupienia
  • Myśl polityczna
  • 2012 - przeczytane

Dodaj cytat z książki LIBERALIZM contra NACJONALIZM Problem europejski przełomu wieków