Zmyślne ruchy, które doskonalą umysł. Podstawy kinezjologii edukacyjnej

Okładka książki Zmyślne ruchy, które doskonalą umysł. Podstawy kinezjologii edukacyjnej Carla Hannaford
Carla Hannaford Wydawnictwo: Medyk nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Smart moves, why learning is not all in your head
Medyk
1998-01-01
1998-01-01
Magdalena Szpala
uczenie sie ruch ćwiczenie fizyczne

Postęp medycyny sprawia, że przyjście na świat dziecka przed czasem, dużo przed czasem, prawie zawsze kończy się szczęśliwie. Ale ma to swoją cenę. Nasze dzieci same nie zawsze są w stanie nadrobić zaległości w rozwoju, przede wszystkim psychicznym. Stąd tak duża liczba dziś, na przykład dyslektyków.

Nie jest tajemnicą, że za wszystko odpowiada mózg. Nie wszystko jednak da się naprawić, ale sporo usprawnić. Dr Carla Hannaford proponuje sporą liczbę ćwiczeń dla dziecka, które zminimalizują problemy. Jednocześnie pokaże nam, co za co w naszej głowie jest odpowiedzialne, co dobre a czego powinniśmy unikać.

Bardzo dobra książka dla rodziców, którzy troszczą się o swoje dziecko i chcą mu pomóc. Sporo tu podstawowej wiedzy medycznej, ale podanej prosto, dla laika. Książka napisana przystępnym językiem. Są też fotografie, co prawda czarno białe, ale jednak pokazujące jak prawidłowo ćwiczenie powinno wyglądać.

Polecam.

Nie jest tajemnicą, że za wszystko odpowiada mózg. Nie wszystko jednak...

• Pedagogika i Psychologia
  • Neuroedukacja
  • Pedagogika
  • Jak się uczyć
  • Psychologia/poradniki

Dodaj cytat z książki Zmyślne ruchy, które doskonalą umysł. Podstawy kinezjologii edukacyjnej