Zmyślne ruchy, które doskonalą umysł. Podstawy kinezjologii edukacyjnej

Tłumaczenie: Magdalena Szpala
Wydawnictwo: Medyk
Smart moves, why learning is not all in your head
carola13

Po raz pierwszy rola ciała w procesach myślenia i uczenia się jest przedstawiona w formie książki dostępnej dla przeciętnego czytelnika i równocześnie ściśle opartej na badaniach naukowych. Carla Hannaford - neurofizjolog i pedagog - podaje szereg argumentów ilustrujących niesamowity wpływ ruchu na życie człowieka i pokazuje, jak się ruszać, aby w pełni uaktywnić nasze możliwości uczenia się. Jej znakomite zrozumienie tego tematu stanowi wielką i bezpośrednią wartość dla uczących się w każdym wieku, zarówno dla tych utalentowanych, jak i dla tych określanych jako osoby "niewyuczalne".

źródło opisu: Medyk, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie